Bye bye Tiberias : de Sous-Entendu·e·s filmclub

image - Bye bye Tiberias : de Sous-Entendu·e·s filmclub

Over

Hiam Abbass verliet haar Palestijnse dorp Deir Hanna om in Europa actrice te worden. Ze keert elke zomer terug naar huis met haar in Parijs geboren dochter, Lina. Door de jaren heen werden deze bezoeken op video vastgelegd. Nu, in haar dertiger jaren, bekijkt Lina met een camera de keuzes die haar moeder heeft gemaakt en onderzoekt ze de verhalen van andere vrouwelijke familieleden. Deze verhalen zijn verweven met de Palestijnse geschiedenis, met name het beladen jaar 1948. Met behulp van persoonlijke video's en archiefbeelden reconstrueert Lina een verhaal van vastberadenheid en verzet dat generaties en grenzen overschrijdt, ondanks dat ze zelf niet in Palestina is geboren.
Cineflagey by Cinematek & Kinograph
De Sous-Entendu·e·s filmclub
In samenwerking met Kinograph zal het feministische collectief Les Sous-Entendu.e.s documentaires en films vertonen, gevolgd door een debat met gastsprekers over thema's met betrekking tot seksistisch en seksueel geweld en de vertegenwoordiging van VINTA-mensen (vrouwen, intersekse personen, niet-binaire personen, trans personen en agenders) op de grote en kleine schermen.
Van kassuccessen tot documentaires, we bekijken ze vanuit een feministische en intersectionele invalshoek.
€ 9,5 > € 7
Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit

Kunst- en ambachtenmarkt Tremartre 2025 te Tremelo

07 sep 2025
Diverse Activiteiten Kunst- en ambachtsmarkten
Kunstmarkt Tremartre
Tremelo - Brabant Flamand
Tremarte 2025 – Kunst & Ambachtenmarkt in het hart van Tremelo! ✨🎨 Op zondag 7 september verandert het dorpsplein onder de kerktoren van Tremelo in een bruisend centrum van creativiteit, vakmanschap en gezelligheid! Welkom op Tremarte, de jaarlijkse kunst- en ambachtenmarkt waar passie en talent samenkomen.
Nog meer evenementen Films
Nog meer evenementen Région de Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag