Agenda: Evenementen

Agenda met evenementen

FILTRES
Filteren op typen
ALLE
Concert
Theater / Spektakel
Tentoonstelling
Evenement voor kinderen
Lezing / Debat
Vertellingen / Literatuur
Film
Uitstap / Ontdekking / Patrimonium
Stage / Cursus
Fuif
Diverse Activiteiten
Salon / Beurs
Markt en Rommelmarkt
Feest of Folklore
Sportevenement
Virtueel evenement
Varia
Filteren op indicatoren
Speciaal voor kinderen
Speciaal voor gezinnen
Speciaal voor studenten
Artikel 27
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit
Doven en slechthorenden
Filteren
CALENDRIER
Agenda
2 834 evenement(en) gevonden (2801 tot 2850)

Wekelijkse rommelmarkt Auderghem

Alle maanden
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Auderghem - Bruxelles
Rommelmarkt - Enghien (vrijdag)(elke week)

Rommelmarkt - Enghien (vrijdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Enghien
Enghien - Hainaut
Rommelmarkt - Boussu (zondag)(elke week)

Rommelmarkt - Boussu (zondag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Grand'Place Boussu
Boussu - Hainaut

Ik ben de Minister!: spelparcours

Elke dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 10:00 tot 18:00
Evenementen voor kinderen Expo voor kinderen
BELvue Museum
Bruxelles - Bruxelles
Pour enfants de 6 à 8 ans.
Rommelmarkt - JambesElke donderdag

Rommelmarkt - Jambes

Elke donderdag
Markten en Rommelmarkten Markten
Place de la Wallonie
Namur - Namur
Rommelmarkt(elke week)

Rommelmarkt

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Parking Carrefour Waterloo
Waterloo - Brabant Wallon

Henry Rosy en de gaza wuli-initiatie

Tentoonstellingen Permanente expo's
Musée royal de l'Afrique centrale
Tervuren - Brabant Flamand
Henry Rosy werkte van 1933 tot 1939 als landbouwingenieur van de Staat in de regio van de Ubangi in Congo. Hier verzamelde hij voor het Museum meer dan 400 objecten. Dankzij de begeleidende etnografische aantekeningen en honderden foto’s kan deze collectie goed in haar originele context worden gesitueerd. Henry Rosy verbleef twee jaar bij de Ngbaka in de regio van Gemena vanwaar hij een reeks voorwerpen en foto’s meebracht die nauwkeurige informatie verstrekken over de mannelijke initiatieritus, de gaza wuli, en over de vrouwelijke overgangsritus, de gaza wuko. In 1936 kreeg Henry Rosy de kans deze twee belangrijke ceremonieën bij te wonen in de dorpen Lengbwelle en Bombakabo, ten westen van de stad Gemena. De fotografische getuigenissen die hij hierover meebracht, werden een onweerlegbare studiebron voor de culturele geschiedenis van deze streek. De hier voorgestelde fotoselectie illustreert het besnijdenisritueel van de mannen in Bombakabo. Henry Rosy kreeg de toestemming de initiatieruimte te betreden en werd zo een bevoorrechte ooggetuige. Als landbouwingenieur onderhield Henry Rosy een voortdurend contact met de wetenschappers van de afdeling Etnografie, Jozef Maes en Olga Boone. Door zijn nauwkeurige en relevante waarnemingen is zijn veldwerk een echte etnograaf waardig. Uit de briefwisseling blijkt zijn diepe eerbied voor de cultuur van de samenlevingen waarmee hij in aanraking kwam, een vrij uitzonderlijke ingesteldheid in de koloniale context van de jaren dertig. Hij bouwde een wederzijdse vertrouwensrelatie op met zijn Congolese gesprekspartners, en beschikte over een trefzeker observatietalent. Die troeven verleenden hem toegang tot getuigenissen en informatie die in grote mate bijdroegen tot de kennisuitbreiding over dit cultuurgebied in het noordwesten van de DR Congo.

Yéti Winter Bar

Elke donderdag, vrijdag en zaterdag
Varia
Yeti Summer Bar
Anderlecht - Bruxelles

De stedelijke fotografie van Joseph Makula

Tentoonstellingen Permanente expo's
Musée royal de l'Afrique centrale
Tervuren - Brabant Flamand
Joseph Makula trad in 1956 als eerste en enige Congolese fotograaf in dienst bij Congopresse, het officiële agentschap van Belgisch Congo. Hij had het vak geleerd in het leger en al wat ervaring opgedaan bij een krant. Makula fotografeerde voornamelijk het dagelijkse leven van de stedelijke Congolese middenklasse waartoe hij zelf behoorde en met wie hij zich duidelijk kon identificeren. Een van zijn onderwerpen was het hoger technisch onderwijs dat in de jaren 1950 werd uitgebouwd voor jongens en meisjes. Hij bracht heel wat zogenaamde “évolué’s” voor zijn lens, die een nieuwe Congolese elite vormden. Bij gebrek aan initiatieven van de koloniale overheid organiseerden zij zelf onderwijs voor vrouwen die veelal zonder opleiding of slechts laaggeschoold op de arbeidsmarkt terecht kwamen. De vrij intieme foto’s die Makula nam van de interieurs van “évolué's” weerspiegelen duidelijk de verwantschap tussen de fotograaf en de personen die werden gefotografeerd. Makula nam in vergelijking met zijn Europese collega's opvallend minder foto’s van officiële aangelegenheden en van het bezoek van hooggeplaatste buitenlandse gasten. Hij reisde ook veel minder. Hoewel we enkele foto’s van verre provincieplaatsen terugvinden, is het duidelijk dat hij vooral in of in de buurt van de hoofdstad Leopoldstad werkte. Foto's van het Congolese dorpsleven zijn helemaal afwezig in zijn oeuvre. Het is onduidelijk of de opvallende contrasten tussen de foto's van Makula en zijn Europese collega's te maken hebben met zijn persoonlijke voorkeuren dan wel met beslissingen van zijn oversten. Na de onafhankelijkheid leidde Makula een hele generatie van fotografen voor Congopresse op, onder wie ook de eerste en enige vrouw, Mpate Sulia. Mobutu vertrouwde hem een aantal belangrijke opdrachten toe. Tussen 1981 en 1991 had hij zijn eigen studio Photo Mak in Lemba (Kinshasa). Een van zijn dochters werkt ook als fotografe.

De fotocollectie van Henry Morton Stanley

Tentoonstellingen Permanente expo's
Musée royal de l'Afrique centrale
Tervuren - Brabant Flamand
Vierhonderd foto’s mag weinig lijken in verhouding tot het hele Stanley-archief dat liefst 7.000 items telt. Toch zijn de foto’s een heel nauwkeurige illustratie van het leven van Stanley, van zijn Afrikareizen en van zijn sociale contacten. Tussen 2000 en 2004 kocht de Koning Boudewijnstichting de meeste foto’s. Het Koninklijk Museum voor Midden-Afrika bewaart en beheert de volledige collectie. Het formaat van de foto’s varieert van postkaarten en standaardafmetingen tot stereoscopische beelden. Stanley zelf maakte er een aantal tijdens zijn reizen. Zijn gezin, vooral zijn vrouw Dorothy, nam foto’s op meer vertrouwde locaties. Ander beeldmateriaal is afkomstig uit bekende studio’s. De collectie bevat ook foto’s die Stanley kreeg van vrienden, reisgenoten, politici, leden van de ‘beau monde’ en dergelijke meer. Er zitten verschillende thema’s in de collectie verweven. De foto’s van de Afrikareizen laten onder meer koning Mutesa van Oeganda zien, de verkenners van Stanley, de bemanning van de Lady Alice, de oevers van het Tanganyikameer en van de Congorivier en de Wagenia-visserijen. Ze geven een beeld van diverse missies en factorijen die in handen waren van Europeanen en er zitten ook portretten bij van latere reizigers, gemaakt op de kust van Cabinda na hun doortocht door het Afrikaanse continent. Het fotomateriaal van Stanley toont ook de ontwikkeling van het medium. Foto’s nemen in 1874 in Afrika was geen sinecure. De belichtingstijden waren erg lang, je moest uiterst fragiele glasplaten gebruiken en de kans om materiaal te verliezen of te beschadigen was groot door de risicovolle tochten en de slechte weersomstandigheden. Pas op het einde van zijn leven gebruikte Stanley een automatisch toestel. Hij gebruikte zijn opnames ook als lantaarnplaatjes, de voorlopers van onze moderne dia’s, ter illustratie van zijn talloze lezingen over de hele wereld. Tijdens die lezingen bleek hoe handig Stanley met het medium overweg kon.
Rommelmarkt - Basècles (woensdag)(elke week)

Rommelmarkt - Basècles (woensdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Basècles
Basècles - Hainaut
Rommelmarkt - Anhée (dinsdag)(elke week)

Rommelmarkt - Anhée (dinsdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Anhée
Anhée - Namur
Uitsluitend voor volwassenen

Cocktails 101 with Japanese flavours – 14 September 2024 @ ichiba

Diverse Activiteiten Culinair evenementen
Sint-Niklaas
Sint-Niklaas - Flandre Orientale
Sluit je aan bij een unieke cocktailworkshop die Japanse geïnspireerde ingrediënten combineert met mixologie. Geleid door Niki, met een achtergrond in chocolatier 🍫, die hem heeft geholpen smaken te begrijpen. Voeg daar een bijna oncontroleerbare liefde voor rum aan toe 🍹.🤪

Porcelain ID - Bar Dada

Concerten Varia
CC De Adelberg
Lommel - Limbourg
Porcelain ID is het pseudoniem van Hubert Tuyishime, één van de meest veelbelovende talenten van de Belgische muziekscene. Klassieke pop, soul en lo-fi elektronica komen samen in kwetsbare, authentieke songs. Voor het veelbelovende debuutalbum Bibi:1 liet Porcelain ID zich inspireren op hun verhuis van een rustig dorp naar de stad.De jonge Vlaams-Rwandese artiest valt op door de rauwe, emotionele vocalen, uitgeschreeuwd over lo-fi akoestische gitaren. Op een natuurlijke manier schakelt Porcelain ID tussen Nederlands en Engels met persoonlijke teksten over identiteit, gender en racisme. De muziek is al even avontuurlijk als de teksten, met echo’s van eigenzinnige collega’s als Bon Iver en Daniel Johnston die doorklinken.

Joan Semmel An Other View

Tentoonstellingen Galerijen
Xavier Hufkens
Bruxelles - Bruxelles

Falvino (Rock, Blues, Groove & Grinta)

Concerten Blues / Country / Folk
Missy Sippy
Gent - Flandre Orientale
Rock, blues, soul en geweldige melodieën, Falvino, het Franse bluestrio, wacht op je op donderdag 11 januari 2024 om 21u in de Missy Sippy Blues & Roots Club in Gent.

Rommelmarkt + Zomerterras

Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Chiro Lourdes (meisjes)
Gent - Oost-Vlaanderen - Vlaams Gewest
Dag iedereen !Op zondag 21 april organiseren de meisjes van Chiro Lourdes hun jaarlijkse rommelmarkt ! 👗👠👕 Net als vorige jaren breiden we uit met een zomerterras ! ☀️🕶️ Zowel standhouders, kopers of iedereen die zich geroepen voelt om gezellig iets te komen drinken op ons zomerterras, is welkom ! Er is daarnaast ook een uitgebreid aanbod aan snacks zoals: hamburgers, hotdogs, overheerlijke desserts, (non-alcoholische) drankjes, …🍰🌭🍹🧁🍔Zou je graag een standplaats willen reserveren? Dan kan dat via dit formulier: https://forms.gle/N4zJVGS1r2munoqC7.Ondervind je problemen met het online formulier? Geen probleem, dan reserveer je met een mail naar met daarin je naam en het aantal gewenste meter. Daarnaast kan je ons bij problemen steeds contacteren op het nummer: Let op ! Wens je graag naast een vriend of vriendin te staan, vul dan samen 1 formulier in. Je maakt dan 1 reservering voor jullie beiden met het totaal aantal meters, anders is er geen optie om samen te staan…De prijs per meter bedraagt 2,50 euro. Jouw inschrijving is pas definitief wanneer je het volledige bedrag heeft overgeschreven naar Be55731061650444 met als mededeling ‘Naam + aantal meter’.Opzetten kan vanaf 11u. Stoelen zijn beschikbaar, maar geen tafels of tenten. Uitladen mag op de parking van onze Chiro, maar gelieve de auto’s erna te parkeren op de parking in de Sint-JozefstraatInschrijven kan tot 23 april.Onze rommelmarkt vindt plaats op het Chiroterrein (Groenstraat 51, Oostakker). De rommelmarkt en het zomerterras gaan van start om 13u. Ook onze leden en andere kinderen zijn welkom ! Onze wekelijkse Chiro activiteiten gaan door onder de vorm van kinderanimatie en er zal een springkasteel aanwezig zijn !🎪⚽️🎨Hopelijk tot dan !De leidingsploeg

Rally Legends – Preview Night featuring Thierry Neuville

Tentoonstellingen Visites guidées
Autoworld
Bruxelles - Bruxelles
Op 28 februari opent Autoworld Rally Legends – From Dust to Glory met een exclusieve Preview Night featuring Thierry Neuville. Bezoekers kunnen genieten van iconische rallywagens, Belgische rallylegendes, een bar en foodtrucks. Neuville parkeert persoonlijk zijn Hyundai i20 WRC in het museum. Tickets (€20) verkrijgbaar via de Autoworld-website.
Wekelijkse markt - Brugge

Wekelijkse markt - Brugge

Markten en Rommelmarkten Markten
Markt Brugge
Brugge - Flandre Occidentale
Niets zo heerlijk als boodschappen doen op de markt. Lekker slenteren van kraam naar kraam, terwijl geuren, kleuren en geanimeerde gesprekken al je zintuigen prikkelen. In Brugge vind je heel wat authentieke markten, elk met hun eigen sfeer, waar je proeft van lokale en verse producten.WeekmarktenVaste waarden zijn de wekelijkse voedingsmarkt op de Markt en de zaterdagmarkt op ’t Zand.woensdag, 8.00 tot 14.00 uur: voeding en bloemen, Markt, Bruggezaterdag, 8.00 tot 13.30 uur: voeding, kleren en algemene markt, ’t Zand en omgeving, BruggeMaar de markt afschuimen kan je in Brugge zowat elke dag doen. Ook op deze wekelijkse markten vind je verse producten en enthousiaste verkopers:woensdag t/m zaterdag, 8.00 tot 13.30 uur: vis, schaal- en schelpdieren, op de Vismarkt, Bruggemaandag, 8.00 tot 13.30 uur: algemene markt, Onder de Toren, Lissewegevrijdag, 8.00 tot 13.30 uur: algemene markt, Marktplein, Zeebruggezondag, 7.00 tot 14.00 uur: algemene markt, Veemarkt, Sint-Michiels

Kamping Kitsch Club

Concerten Festivals
De Lange Munte
Kortrijk - Flandre Occidentale
De dertiende editie van Kamping Kitsch Club, het grootste verkleedfestival van de Benelux, vindt plaats op 17 augustus op de Lange Munte in Kortrijk, West-Vlaanderen, België. Kamping Kitsch Club begon ooit als een klein vriendenfeestje met honderd aanwezigen in de Kitsch Club in Knokke.

Liam Gillick

Tentoonstellingen Galerijen
Kin, Brussels
Bruxelles - Bruxelles

FRENNA

Fuiven Varia
Carré
Willebroek - Anvers
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit

Brocanterie en Artisanale Makersmarkt - Leuven

Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Martelarenplein
Leuven - Brabant Flamand
MARCHE ARTISANAL avec les créatifs, les artistes, les designers, les artisans, etc.
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit

21ste GROTE BROCANTERIE VAN DE JAARMARKT - LEUVEN

Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Bondgenotenlaan
Leuven - Vlaams Gewest
21st editie Antiek, brocante, vintage, retro, curiosa, verzamelingen, kunst, design, meubelen, tweedehands, enz.

Een eeuw van Belgische strips

Tentoonstellingen Permanente expo's
Centre Belge De La Bande Dessinee - Belg. Stripcen
Louvain-la-Neuve - Brabant Wallon
Honderd jaar stripcreatie in België

GYALDEM • 2 YEARS ANNIVERSARY • 29 JUIN

Fuiven
Bloody Louis
Ixelles - Bruxelles
YOUR FAV AFROBEATS PARTY IS BACK IN TOWN FOR OUR 2 YEARS ANNIVERSARY !! GYALDEM • 29 JUNE • AFROBEATS, DANCEHALL, SHATTA, AMAPIANO & HIPHOP FOR VIP TICKETS (MINIMUM 21 YEARS OLD) , ASK @GYALDEM.BRUSSELS ON INSTAGRAM Gyaldem it's the first official afrobeat party at Bloody Louis. _______________________________________________________________________________________________________________ Expect afrobeats vibes from Wizkid, Burna Boy, Rema, Davido, Ckay, Buju, Uncle Waffles, Adekunle Gold, T

ZOO Antwerpen

Diverse Activiteiten
Zoo d'Anvers
Antwerpen - Anvers
Welkom terug! ZOO Antwerpen mag opnieuw zijn deuren openen vanaf 18 mei. Tot en met 31 mei kunnen enkel abonnees ons bezoeken. Vanaf 1 juni kan ook het grote publiek dat. Iedereen hoort een bezoek te reserveren in een specifiek tijdsslot. Dat reserveren kan op deze website vanaf vrijdag 15 mei voor abonnees en vanaf 18 mei voor het grote publiek. Hier kunnen jullie alle ontwikkelingen op de voet volgen. Tot snel, zorg goed voor elkaar! In het hart van de stad ontdek je ZOO Antwerpen, de mooiste 19de eeuwse dierentuin ter wereld!. Het prachtig decor behoort tot het culturele erfgoed. Honderden exotische dieren verwelkomen je : olifanten, brilberen, (zee)leeuwen, okapi’s, gorilla’s,… Elk weer is ZOO weer! Weer of geen weer: een bezoekje aan ZOO Antwerpen is altijd de moeite. Zelfs als het regent, kan je het bij ons droog houden. Duik in een van onze vele historische gebouwen of warm je even op in de wintertuin. Hieronder vind je een overzicht van onze binnenattracties.
Atelier Papotes et pelotes (vrijdag)(elke week)

Atelier Papotes et pelotes (vrijdag)

(elke week)
Stage / Cursussen Ateliers
Bibliothèque communale
Florennes - Namur
Danse pour tous (donderdag)(elke week)

Danse pour tous (donderdag)

(elke week)
Stage / Cursussen
Salle communal de Quenast
Quenast - Brabant Wallon
Cours de Yoga de l’énergie (maandag/woensdag)(elke week)

Cours de Yoga de l’énergie (maandag/woensdag)

(elke week)
Stages / Cursussen Gezondheid / Natuur / Welzijn
Maison de la Laïcité Viroinval-Doische
Nismes - Namur
Cours de gym (donderdag)(elke week)

Cours de gym (donderdag)

(elke week)
Stages / Cursussen Sporten
Salle communale de Walcourt
Walcourt - Région Wallonne
Cours de gym (dinsdag)(elke week)

Cours de gym (dinsdag)

(elke week)
Stages / Cursussen Sporten
Ecole communale des Eoliennes
Somzée - Région Wallonne
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit

Concert in het Kasteel

22 aug 2025
Concerten Klassiek / Modern / Barok / Klokkenspel
Château des Comtes de Hornes
Braine-le-Château - Brabant Wallon - Région Wallonne
Concert in het Kasteel

Klassieke concerten - Tara Festival

11 sep 14 sep
Concerten Klassiek / Modern / Barok / Klokkenspel
Villers-la-Ville
Villers-la-Ville - Brabant Wallon
Een festival van klassieke en academische muziek in Villers-la-Ville. Een unieke ontmoeting tussen erfgoed, natuur en muziek.
2 834 evenement(en) gevonden (2801 tot 2850)