Agenda: Evenementen

Agenda met evenementen

FILTRES
Filteren op typen
ALLE
Concert
Theater / Spektakel
Tentoonstelling
Evenement voor kinderen
Lezing / Debat
Vertellingen / Literatuur
Film
Uitstap / Ontdekking / Patrimonium
Stage / Cursus
Fuif
Diverse Activiteiten
Salon / Beurs
Markt en Rommelmarkt
Feest of Folklore
Sportevenement
Virtueel evenement
Varia
Filteren op indicatoren
Speciaal voor kinderen
Speciaal voor gezinnen
Speciaal voor kinderen
Speciaal voor gezinnen
Speciaal voor studenten
Artikel 27
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit
Doven en slechthorenden
Speciaal voor studenten
Artikel 27
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit
Doven en slechthorenden
Filteren
CALENDRIER
Agenda
2 523 evenement(en) gevonden (2451 tot 2500)
Rommelmarkt - Mons (zondag)(elke week)

Rommelmarkt - Mons (zondag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place du Beguinage
Mons - Hainaut
Rommelmarkt - Jemappes (donderdag)(elke week)

Rommelmarkt - Jemappes (donderdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Rue du Marché
Jemappes - Hainaut
Rommelmarkt(elke week)

Rommelmarkt

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Parking Carrefour Waterloo
Waterloo - Brabant Wallon

Realiteit en fictie in de etnografische fotografie van de jaren 1950

Tentoonstellingen Permanente expo's
Musée royal de l'Afrique centrale
Tervuren - Brabant Flamand
Het Koninklijk Museum voor Midden-Afrika bezit een vrij volledige reeks foto’s van de Voorlichtingsdienst van Belgisch Congo en Ruanda-Urundi, beter gekend onder de naam Inforcongo. Deze dienst werd opgericht in het begin van de jaren 1950 door het Ministerie van Koloniën om te zorgen voor een positieve beeldvorming over de koloniale onderneming. Veel foto's hebben betrekking op de materiële verwezenlijkingen van de kolonisator, terwijl andere de ingrijpende economische en sociale transformaties van de Congolese samenleving in beeld brengen. De collectie bevat eveneens een opmerkelijke reeks foto’s van traditionele dansen. Kenmerkend voor deze foto’s is de spanning tussen realiteit en fictie, en hun ambigue aanspraak op ‘authenticiteit’. Twee bijzonder productieve en gelauwerde fotografen van Inforcongo waren Carlo Lamote en Henri Goldstein, die zich met veel ijver ook toelegden op etnografische fotografie. Geïnspireerd door het ideaal van de ‘ontdekkingsreiziger’ waren ze voortdurend op zoek naar interessante volkenkundige onderwerpen. Ze waren overtuigd van het feit dat de lokale tradities snel definitief zouden verdwijnen. Om die reden moesten deze snel op de fotografische plaat worden vastgelegd. De traditionele dansen en riten die ze wilden ‘ontdekken’ en documenteren, werden echter vaak door hun eigen toedoen georganiseerd. Ze werden hierbij geholpen door territoriale agenten of missionarissen en ze beschikten over een bijzonder budget om de voorbereidingen en opvoeringen ter plaatse te sponsoren. Met het oog op een ‘objectieve’ registratie werden alle elementen die het resultaat waren van Europese import of beïnvloeding verwijderd vooraleer er gefotografeerd werd. Dit werd nodig geacht opdat de beelden een ‘echte authenticiteit’ zouden hebben. Veel van de traditionele dansen werden hierdoor niet ‘ontdekt’ maar veeleer ‘(her)uitgevonden’. De foto’s werden niettemin gecatalogeerd als wetenschappelijke documentatie, en ze worden tot op vandaag nog vaak kritiekloos gebruikt als objectieve tijdsdocumenten.

De foto’s van de expeditie van Armand Hutereau (1911-1913)

Tentoonstellingen Permanente expo's
Musée royal de l'Afrique centrale
Tervuren - Brabant Flamand
Armand Hutereau (1875-1914) werd in februari 1911 voor meer dan twee jaar naar het noorden van Congo uitgestuurd om materiaal te verzamelen voor het ‘Museum van Belgisch Congo’. Dankzij deze expeditie werd de afdeling Etnografie verrijkt met maar liefst 10.224 objecten, waaronder tal van muziekinstrumenten. Foto’s, films en geluidsopnames dienden als duiding bij de etnografische voorwerpen en lieten bijvoorbeeld zien hoe potten werden gemaakt. De foto’s getuigden ook van een bijzondere interesse voor de ‘verboden regionen van het vrouwelijke lichaam’, en voor albinisme en ziektes zoals syfilis, lepra en gonorroe (een geslachtsziekte veroorzaakt door een bacterie). Hutereau werd vergezeld door Van der Gucht, die tijdens de expeditie overleed ten gevolge van hematurie (bloed in de urine). De Europese leden van de expeditie bestonden verder uit de taxidermist Ceuterickx, de fotografen Geno en Facq, en Mevrouw Hutereau. In het begin van de twintigste eeuw was de aanwezigheid van Europese vrouwen in de kolonie hoogst uitzonderlijk. Mevrouw Hutereau legde een belangrijke collectie vogels aan, die later verschillende nieuwe soorten bleek te bevatten. Hutereau maakte plaasteren afdrukken van ‘tatoeages’ van elf Afrikanen en verzamelde vijf schedels en een skelet van een ‘pygmee’. In tegenstelling tot de expeditie Lemaire reisde Hutereau zonder militaire escorte, al bleef hij Afrikaanse dragers rekruteren om het expeditiemateriaal te dragen en vermoeide Europeanen in hangmatten te vervoeren. Na zijn terugkeer uit Congo en de uitbraak van de Eerste Wereldoorlog werd Hutereau opgeroepen door het Belgisch leger. Hij sneuvelde op 24 november 1914 nabij St.-George. Postuum verscheen nog Histoire des peuplades de l’Uele et de l’Ubangi (1927), een historische ‘inleiding’ van meer dan 300 bladzijden tot een meer uitgebreide studie over het noorden van Congo, die echter nooit zou verschijnen.
Rommelmarkt - Ploegsteert (zondag)(elke week)

Rommelmarkt - Ploegsteert (zondag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Parking du Bizet
Ploegsteert - Hainaut
Rommelmarkt - Mellet (maandag)(elke week)

Rommelmarkt - Mellet (maandag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Mellet
Mellet - Hainaut
Rommelmarkt - Charleroi (zondag)Elke zondag van 08:00 tot 13:00

Rommelmarkt - Charleroi (zondag)

Elke zondag van 08:00 tot 13:00
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Charles II
Charleroi - Hainaut
Rommelmarkt - Tournai (donderdag)(elke week)

Rommelmarkt - Tournai (donderdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Crombez
Tournai - Hainaut

Antiek- en brocantemarkt Tongeren

Elke zondag van 06:30 tot 13:00
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Tongeren - Limburg - Vlaams Gewest
Uitslapen op zondag? Niet in Tongeren. Vanaf 7 uur transformeert de oudste stad van België tot één grote – bijna middeleeuwse – marktplaats. Zo'n 40 gerenommeerde antiekshops en 350 (gespecialiseerde) standhouders pakken er uit met eeuwenoud antiek, brocante, design, vintagespullen en zeldzame collectorsitems. Vanuit alle uithoeken van de wereld zakken duizenden bezoekers af naar deze wekelijkse antiekhotspot. De bruisende sfeer in de historische setting is dan ook legendarisch.Tip: vroege vogels spotten de meest interessante kostbaarheden. In de vaste antiekshops langs het parcours kan je ook op weekdagen telefonisch of via mail terecht voor deskundig advies. Alle contactgegevens vind je in de Antiekbrochure. Meer weten? Haal de gratis Antiekbrochure met routemap, hotspots en antiekshops uit bij Toerisme Tongeren.
Rommelmarkt - JambesElke donderdag

Rommelmarkt - Jambes

Elke donderdag
Markten en Rommelmarkten Markten
Place de la Wallonie
Namur - Namur
Rommelmarkt - Auvelais (woensdag)(elke week)

Rommelmarkt - Auvelais (woensdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Auvelais
Auvelais - Namur

Boerenmarkt - Nieuwpoort

Elke vrijdag van 07:00 tot 12:30
Markten en Rommelmarkten Markten
Marktplein
Nieuwpoort - Flandre Occidentale
De wekelijkse markt vindt plaats op vrijdag van 7 u. tot 12.30 u. in het stadscentrum: Marktplein en omliggende straten. U vindt er groenten en fruit, vis- en vleeswaren, brood en banketsoorten, textiel, schoonmaakproducten, bloemen, gadgets en nog veel meer.Op zaterdag wordt een boerenmarkt georganiseerd. De marktkramers zijn aanwezig op het Marktplein van 9 u. tot 12 u. U kunt er terecht voor gezonde groenten, eieren, zuivel, kaas, vlees etc.
Rommelmarkt - Châtelet (dinsdag)(elke week)

Rommelmarkt - Châtelet (dinsdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place de l'Hôtel de Ville
Châtelet - Hainaut
Rommelmarkt - Quiévrain (dinsdag)(elke week)

Rommelmarkt - Quiévrain (dinsdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Quiévrain
Quiévrain - Hainaut
Rommelmarkt - Mouscron (dinsdag)(elke week)

Rommelmarkt - Mouscron (dinsdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Grand-Place de Mouscron
Mouscron - Hainaut
Rommelmarkt - Chimay (vrijdag)(elke week)

Rommelmarkt - Chimay (vrijdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Léopold
Chimay - Hainaut
Rommelmarkt - Roisin (maandag)(elke week)

Rommelmarkt - Roisin (maandag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Roisin
Roisin - Hainaut
Speciaal voor gezinnen

Gratis toegang eerste zondag van de maand in het Riolenmuseum

Alle maanden
Tentoonstellingen Varia
Musée des égouts
Bruxelles - Bruxelles
Elke eerste zondag van de maand opent het museum gratis de deuren.

Mimi & Momo: spelparcours

Elke zaterdag en zondag van 11:00 tot 19:00 / maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 09:30 tot 17:00
Evenementen voor kinderen Expo voor kinderen
BELvue Museum
Bruxelles - Bruxelles
Pour enfants de 3 à 5 ans.
Rommelmarkt - Sint-Truiden(elke week)

Rommelmarkt - Sint-Truiden

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Overdekte Veemarkt
Sint-Truiden - Limbourg
Rommelmarkt - Binche (zaterdag)Elke zaterdag

Rommelmarkt - Binche (zaterdag)

Elke zaterdag
Markten en Rommelmarkten Markten
Grand-Place de Binche
Binche - Hainaut
Marché matinal de Joli-BoisElke zaterdag van 08:00 tot 13:00

Marché matinal de Joli-Bois

Elke zaterdag van 08:00 tot 13:00
Markten en Rommelmarkten Markten
Place de Joli-Bois
Waterloo - Brabant Wallon
qsdsqsqsqsqd
Rommelmarkt - La Louvière (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - La Louvière (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Mansart
La Louvière - Hainaut
Flageymarkt(elke week)

Flageymarkt

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Flagey
Ixelles - Bruxelles
Rommelmarkt - Schaerbeek (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - Schaerbeek (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place de Helmet
Schaerbeek - Bruxelles
Rommelmarkt - Kain (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - Kain (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Kain
Kain - Hainaut
Rommelmarkt - Warquignies (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - Warquignies (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Warquignies
Warquignies - Hainaut
Rommelmarkt - Thumaide (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - Thumaide (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Thumaide
Thumaide - Hainaut
Rommelmarkt - Saint-Symphorien (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - Saint-Symphorien (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Saint-Symphorien
Saint-Symphorien - Hainaut
Rommelmarkt - Ransart (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - Ransart (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Ferrer
Ransart - Hainaut
Rommelmarkt - Lessines (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - Lessines (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Grand-Place de Lessines
Lessines - Hainaut
Rommelmarkt - Herseaux (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - Herseaux (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Herseaux
Herseaux - Hainaut
Rommelmarkt - Gosselies (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - Gosselies (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place des Martyrs
Gosselies - Hainaut
Rommelmarkt - Ghlin (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - Ghlin (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place de Ghlin
Ghlin - Hainaut
Rommelmarkt - Frameries (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - Frameries (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Grand Place de Frameries
Frameries - Hainaut
Rommelmarkt - Elouges (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - Elouges (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Elouges
Elouges - Hainaut

Op weg met Zeno: spelparcours

Elke dinsdag van 11:00 tot 19:00 / woensdag van 11:00 tot 19:00 / donderdag van 11:00 tot 19:00 / vrijdag van 11:00 tot 19:00 / zaterdag van 11:00 tot 19:00 / zondag van 11:00 tot 19:00 / maandag van 11:00 tot 19:00
Evenementen voor kinderen Expo voor kinderen
BELvue Museum
Bruxelles - Bruxelles
Pour enfants de 9 à 12 ans.
Rommelmarkt - Châtelineau (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - Châtelineau (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Wilson
Châtelineau - Hainaut

Ik ben de Minister!: spelparcours

Elke maandag, dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 11:00 tot 19:00
Evenementen voor kinderen Expo voor kinderen
BELvue Museum
Bruxelles - Bruxelles
Pour enfants de 6 à 8 ans.

Bezoek van de permanente tentoonstelling met gids

Elke maandag, dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 11:00 tot 19:00
Tentoonstellingen Visites guidées
BELvue Museum
Bruxelles - Bruxelles
Par Choix parmi une sélection : AlterBrussels, Arkadia, Be, guided, Brussel Babbelt, CAP Erfgoed voor Iedereen, E-guides, Itinéraires, GBB - Gidsen voor Brussel en BElgië, Discover-B, Korei. Musée BELvue.

Bezoek van de permanente tentoonstelling van het BELvue

Elke maandag, dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 11:00 tot 19:00
Tentoonstellingen Permanente expo's
BELvue Museum
Bruxelles - Bruxelles
Tous types d'objets, d'oeuvres artistiques de Minne, Delvaux, Faber, Vincke, Claus, Spronk, Van Fleteren, Plateau et etc. Dans le cadre de "Projet pour l'éducation et le développement de la Fondation Roi Baudouin".
Rommelmarkt - Braine-le-Comte (donderdag)(elke week)

Rommelmarkt - Braine-le-Comte (donderdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Grand-Place de Braine-le-Comte
Braine-le-Comte - Hainaut

Bloemenmarkt Kouter

Elke maandag / dinsdag / woensdag / donderdag / vrijdag / zaterdag / zondag
Markten en Rommelmarkten Markten
Kouter
Gent - Flandre Orientale
Elke ochtend is er bloemenmarkt op de Kouter. Tijdens de week en op zaterdag is dat een beperkte markt, op zondag een uitgebreide. Dan loop je ook de echte Gentenaar tegen het lijf. Bij aankomst geniet je van een heerlijke espresso, afsluiten doe je met een verse oester en een glas witte wijn aan de Blauwe Kiosk. En dan moet de dag eigenlijk nog beginnen.
Rommelmarkt - Haine-Saint-Pierre (woensdag)(elke week)

Rommelmarkt - Haine-Saint-Pierre (woensdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Grand-Place de Haine-Saint-Pierre
Haine-Saint-Pierre - Hainaut
Rommelmarkt - Bruxelles (donderdag)(elke week)

Rommelmarkt - Bruxelles (donderdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Chaussée d'Anvers
Bruxelles - Bruxelles
Rommelmarkt - Forest (donderdag)(elke week)

Rommelmarkt - Forest (donderdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Albert
Forest - Bruxelles

Rally Legends – Preview Night featuring Thierry Neuville

Tentoonstellingen Visites guidées
Autoworld
Bruxelles - Bruxelles
Op 28 februari opent Autoworld Rally Legends – From Dust to Glory met een exclusieve Preview Night featuring Thierry Neuville. Bezoekers kunnen genieten van iconische rallywagens, Belgische rallylegendes, een bar en foodtrucks. Neuville parkeert persoonlijk zijn Hyundai i20 WRC in het museum. Tickets (€20) verkrijgbaar via de Autoworld-website.
Uitsluitend voor volwassenen

Cocktails 101 with Japanese flavours – 14 September 2024 @ ichiba

Diverse Activiteiten Culinair evenementen
Sint-Niklaas
Sint-Niklaas - Flandre Orientale
Sluit je aan bij een unieke cocktailworkshop die Japanse geïnspireerde ingrediënten combineert met mixologie. Geleid door Niki, met een achtergrond in chocolatier 🍫, die hem heeft geholpen smaken te begrijpen. Voeg daar een bijna oncontroleerbare liefde voor rum aan toe 🍹.🤪

Joan Semmel An Other View

Tentoonstellingen Galerijen
Xavier Hufkens
Bruxelles - Bruxelles
2 523 evenement(en) gevonden (2451 tot 2500)