Agenda: Evenementen

Agenda met evenementen

FILTRES
Filteren op typen
ALLE
Concert
Theater / Spektakel
Tentoonstelling
Evenement voor kinderen
Lezing / Debat
Vertellingen / Literatuur
Film
Uitstap / Ontdekking / Patrimonium
Stage / Cursus
Fuif
Diverse Activiteiten
Salon / Beurs
Markt en Rommelmarkt
Feest of Folklore
Sportevenement
Virtueel evenement
Varia
Filteren op indicatoren
Speciaal voor kinderen
Speciaal voor gezinnen
Speciaal voor studenten
Artikel 27
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit
Doven en slechthorenden
Filteren
CALENDRIER
Agenda
2 820 evenement(en) gevonden (2601 tot 2650)
Rommelmarkt - Cuesmes (dinsdag)(elke week)

Rommelmarkt - Cuesmes (dinsdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place de Cuesmes
Cuesmes - Hainaut
Rommelmarkt - Chapelle-lez-Herlaimont (dinsdag)(elke week)

Rommelmarkt - Chapelle-lez-Herlaimont (dinsdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place de l'Eglise de Chapelle-Lez-Herlaimont
Chapelle-lez-Herlaimont - Hainaut
Rommelmarkt - Châtelet (dinsdag)(elke week)

Rommelmarkt - Châtelet (dinsdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place de l'Hôtel de Ville
Châtelet - Hainaut

De stedelijke fotografie van Joseph Makula

Tentoonstellingen Permanente expo's
Musée royal de l'Afrique centrale
Tervuren - Brabant Flamand
Joseph Makula trad in 1956 als eerste en enige Congolese fotograaf in dienst bij Congopresse, het officiële agentschap van Belgisch Congo. Hij had het vak geleerd in het leger en al wat ervaring opgedaan bij een krant. Makula fotografeerde voornamelijk het dagelijkse leven van de stedelijke Congolese middenklasse waartoe hij zelf behoorde en met wie hij zich duidelijk kon identificeren. Een van zijn onderwerpen was het hoger technisch onderwijs dat in de jaren 1950 werd uitgebouwd voor jongens en meisjes. Hij bracht heel wat zogenaamde “évolué’s” voor zijn lens, die een nieuwe Congolese elite vormden. Bij gebrek aan initiatieven van de koloniale overheid organiseerden zij zelf onderwijs voor vrouwen die veelal zonder opleiding of slechts laaggeschoold op de arbeidsmarkt terecht kwamen. De vrij intieme foto’s die Makula nam van de interieurs van “évolué's” weerspiegelen duidelijk de verwantschap tussen de fotograaf en de personen die werden gefotografeerd. Makula nam in vergelijking met zijn Europese collega's opvallend minder foto’s van officiële aangelegenheden en van het bezoek van hooggeplaatste buitenlandse gasten. Hij reisde ook veel minder. Hoewel we enkele foto’s van verre provincieplaatsen terugvinden, is het duidelijk dat hij vooral in of in de buurt van de hoofdstad Leopoldstad werkte. Foto's van het Congolese dorpsleven zijn helemaal afwezig in zijn oeuvre. Het is onduidelijk of de opvallende contrasten tussen de foto's van Makula en zijn Europese collega's te maken hebben met zijn persoonlijke voorkeuren dan wel met beslissingen van zijn oversten. Na de onafhankelijkheid leidde Makula een hele generatie van fotografen voor Congopresse op, onder wie ook de eerste en enige vrouw, Mpate Sulia. Mobutu vertrouwde hem een aantal belangrijke opdrachten toe. Tussen 1981 en 1991 had hij zijn eigen studio Photo Mak in Lemba (Kinshasa). Een van zijn dochters werkt ook als fotografe.

Stenen grafbeelden uit Neder-Congo

Tentoonstellingen Permanente expo's
Musée royal de l'Afrique centrale
Tervuren - Brabant Flamand
De etnografische collectie van het KMMA bevat een 120-tal beelden die in het gebied van de benedenloop van de Congostroom op de graven van belangrijke overledenen werden geplaatst. Ze worden mintadi genoemd, een term die verwijst naar de zachte steen waaruit ze zijn gemaakt. De meeste beantwoorden aan een beperkt aantal types die symbolische voorstellingen zijn van de eigenschappen waarmee chefs, notabelen en handelaars graag werden geassocieerd. Het zijn dus geen natuurgetrouwe ‘portretten’ maar eerder weerspiegelingen van de manier waarop hun opdrachtgevers in de herinnering verder wilden leven. Een opmerkelijk aantal werd in de jaren 1950 verzameld door de amateur-etnoloog Robert Verly, die veronderstelde dat ze deel uitmaakten van een eeuwenoude traditie. Verder onderzoek heeft echter uitgewezen dat hun productie ruwweg te dateren valt tussen 1850 en 1930. Deze periode valt samen met de ontwikkeling van een bloeiende handel in het mondingsgebied van de Congostroom. Chefs en handelaars genoten een groot aanzien dankzij de diverse Europese producten die ze verwierven in ruil voor palmnoten en ivoor. Ze stelden zichzelf graag voor als autoritaire bezitters van slaven, maar ook als ‘mannen van hun tijd’ die zich nieuwe vaardigheden eigen maakten, zoals lezen. De grondstof voor deze grafbeelden kwam uit een tweetal steengroeven. Een ruwe figuur werd meteen ter plaatse uit de zachte steen gehouwen, om het transport naar het atelier voor de afwerking te vereenvoudigen. Op basis van stijlonderzoek wordt vermoed dat ooit een twintigtal ateliers actief zijn geweest. De steen werd bewerkt met dissel en mes, net als bij de houtsculptuur. De concurrentie tussen ateliers heeft geleid tot een rijkdom aan thema’s. Bepaalde van deze thema’s komen overvloedig voor, wat er op wijst dat beeldhouwers zich ook schikten naar de wensen van hun potentiële klanten. Onder de ‘bestsellers’ vallen voorstellingen van ‘de denker’, van moeder en kind, en van een figuur die de handen open voor zich houdt. Deze laatste is vermoedelijk de voorstelling van iemand die in staat is documenten te lezen, een nieuwe vaardigheid die veel ontzag opwekte.

Rommelmarkt van Soumagne

Elke zondag van 07:30 tot 13:00
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Place de la Gare Micheroux / Soumagne
Micheroux - Liège
A partir de ce dimanche 23/2/2025 la brocante se fera sur la Place de la Gare de 8h à 14h. (le temps des travaux près de la rue de la Siroperie)Un placeur accueillera les brocanteurs dès 7h et leur donnera accès à la Place de la Gare.Pour la sécurité et la bonne organisation, merci d’attendre les organisateurs !!!Tous les dimanches, une centaine d'exposants occupent la rue de la Siroperie de 7h30 et 13h00. Profitez des bonnes occasions proposées par des passionnés.
Rommelmarkt - Boussu (zondag)(elke week)

Rommelmarkt - Boussu (zondag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Grand'Place Boussu
Boussu - Hainaut

Antiek- en brocantemarkt Tongeren

Elke zondag van 06:30 tot 13:00
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Tongeren - Limburg - Vlaams Gewest
Uitslapen op zondag? Niet in Tongeren. Vanaf 7 uur transformeert de oudste stad van België tot één grote – bijna middeleeuwse – marktplaats. Zo'n 40 gerenommeerde antiekshops en 350 (gespecialiseerde) standhouders pakken er uit met eeuwenoud antiek, brocante, design, vintagespullen en zeldzame collectorsitems. Vanuit alle uithoeken van de wereld zakken duizenden bezoekers af naar deze wekelijkse antiekhotspot. De bruisende sfeer in de historische setting is dan ook legendarisch.Tip: vroege vogels spotten de meest interessante kostbaarheden. In de vaste antiekshops langs het parcours kan je ook op weekdagen telefonisch of via mail terecht voor deskundig advies. Alle contactgegevens vind je in de Antiekbrochure. Meer weten? Haal de gratis Antiekbrochure met routemap, hotspots en antiekshops uit bij Toerisme Tongeren.
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit

EENMALIG KOOR + ZINGEN VOOR IEDEREEN

Alle maanden
Stages / Cursussen Muziek
Le Senghor
Etterbeek - Bruxelles
ZINGEN VOOR IEDEREEN – Gratis improvisatiezang tijdens het eerste uur van de activiteit. EENMALIG KOOR – Een ander lied bij elke sessie gedurende het tweede uur, € 10. De eerste zondag van elke maand, Maalbeeklaan 18, Etterbeek, 1040 Brussel.
Rommelmarkt - Charleroi (zondag)(elke week)

Rommelmarkt - Charleroi (zondag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Ville haute
Charleroi - Hainaut

Kizomba lessen beginners Brussel

Elke zondag van 16:00 tot 16:50
Stages / Cursussen Cursussen
Dynamodance.com (Merode-Montgomery)
Woluwe-Saint-Pierre - Bruxelles
Kizomba lessen beginners Brussel
Speciaal voor gezinnen

Gratis toegang eerste zondag van de maand in het Riolenmuseum

Alle maanden
Tentoonstellingen Varia
Musée des égouts
Bruxelles - Bruxelles
Elke eerste zondag van de maand opent het museum gratis de deuren.
Speciaal voor gezinnen

Eerste zondag van de maand

Alle maanden
Tentoonstellingen Varia
GardeRobe MannekenPis
Bruxelles - Bruxelles
Elke eerste zondag van de maand opent de GardeRobe MannekenPis zijn deuren, en dat helemaal gratis.
Rommelmarkt - Angleur

Rommelmarkt - Angleur

Markten en Rommelmarkten Markten
Place Andréa Jadoulle
Angleur - Liège

Wekelijkse rommelmarkt Auderghem

Alle maanden
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Auderghem - Bruxelles
Wekelijkse openlucht rommelmarkt LaakdalElke zondag

Wekelijkse openlucht rommelmarkt Laakdal

Elke zondag
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Laakdal - Antwerpen - Vlaams Gewest
Iedereen welkom, ook standhouders vanaf 8 uur.Min plaats is 5 meter, prijs 8 euro, per extra meter 1 euro, waarborg 5 euro, inbegrepen 1 drank, toiletbezoek, waarborg terug vanaf 15 uur bij propere achtergelaten plaats.Auto blijft bij de stand , geen eet/drankstanden.Hamburger kraam en kantine aanwezig.
Rommelmarkt - Tournai (donderdag)(elke week)

Rommelmarkt - Tournai (donderdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Crombez
Tournai - Hainaut

Salsalessen Brussel beginners, halfgevorderden, gevorderden.

Elke zondag van 17:50 tot 19:00
Stages / Cursussen Cursussen
Bruxelles - Bruxelles
Salsalessen Brussel beginners, halfgevorderden, gevorderden.

Ballroom en Laijn Danslessen Beginners, Gevorderden, Experts -Ballroom.brussels

Elke zondag
Stages / Cursussen Sporten
Dynamodance.com(Montgomery)
Sint-Pieters-Woluwe - Bruxelles
Ballroom en Laijn Danslessen Beginners, Gevorderden, Experts
Uitsluitend voor volwassenen
Speciaal voor singles
Speciaal voor studenten

Een bevredigend intiem leven leiden

Elke maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 09:30 tot 12:30 van 14:00 tot 17:00
Stages / Cursussen Gezondheid / Natuur / Welzijn
Liège - Liège - Région Wallonne
Voel je de roep om je opnieuw te verbinden met je vrouwelijkheid? Voel je niet langer het verlangen in je lichaam? Maakt seksualiteit geen deel meer uit van je leven?

Introductie tot Ballroom en latijn dansen lessen Brussel

Elke zondag van 19:00 tot 19:50
Stages / Cursussen Cursussen
Dynamodance.com (Merode-Montgomery)
Woluwe-Saint-Pierre - Bruxelles
Introductie tot Ballroom en latijn dansen lessen Brussel

Antiekmarkt

Elke zondag van 07:00 tot 13:00
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Tongeren
Tongeren - Limbourg
Uitslapen op zondag? Niet in Tongeren. Vanaf 7 uur transformeert de oudste stad van België tot één grote – bijna middeleeuwse – marktplaats. Tongeren staat tot ver over de landsgrenzen bekend als internationale hotspot voor antiek, brocante, design en vintage. Zo'n 40 gerenommeerde antiekshops en 200 (gespecialiseerde) standhouders pakken er uit met eeuwenoud antiek, brocante, design, vintagespullen en zeldzame collectorsitems. Vanuit alle uithoeken van de wereld zakken duizenden bezoekers af naar deze wekelijkse antiekhotspot. Kuier langs de middeleeuwse omwalling en gezellige pleintjes die zijn omgetoverd tot één grote marktplaats en ga op zoek naar de meest interessante objecten.De bruisende sfeer in de historische setting is dan ook legendarisch.Openingsuren:De antiekmarkt is elke zondag geopend van 07.00 uur tot 13.00 uur. (uitgezonderd op 24, 25 en 31 december en 1 januari)
Rommelmarkt - Laken (zaterdag)

Rommelmarkt - Laken (zaterdag)

Markten en Rommelmarkten Markten
Place Bockstael
Laken - Bruxelles
Rommelmarkt - Mouscron (dinsdag)(elke week)

Rommelmarkt - Mouscron (dinsdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Grand-Place de Mouscron
Mouscron - Hainaut

Tweedehands fietsen

Elke zondag
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Gent - Oost-Vlaanderen - Vlaams Gewest
Op zoek naar een deftige tweedehandsfiets? Kom dan op zondag naar de Oude Beestenmarkt. Je kan er tweedehands fietsen kopen tussen 7 en 13 uur.
Rommelmarkt - Charleroi (zondag)Elke zondag van 08:00 tot 13:00

Rommelmarkt - Charleroi (zondag)

Elke zondag van 08:00 tot 13:00
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Charles II
Charleroi - Hainaut
Rommelmarkt - Jumet (dinsdag)(elke week)

Rommelmarkt - Jumet (dinsdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place du Houbois
Jumet - Hainaut
Rommelmarkt - Strépy-Bracquegnies (maandag)(elke week)

Rommelmarkt - Strépy-Bracquegnies (maandag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Strépy-Bracquegnies
Strépy-Bracquegnies - Hainaut
Rommelmarkt - Marcinelle (woensdag)(elke week)

Rommelmarkt - Marcinelle (woensdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Basile Parent
Marcinelle - Hainaut
Rommelmarkt - Courcelles (woensdag)(elke week)

Rommelmarkt - Courcelles (woensdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Franklin Roosevelt
Courcelles - Hainaut
Rommelmarkt van Jambes (Namen)Elke zondag van 07:00 tot 13:00

Rommelmarkt van Jambes (Namen)

Elke zondag van 07:00 tot 13:00
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Quai de la Meuse
Namur - Namur
Rommelmarkt - Chimay (vrijdag)(elke week)

Rommelmarkt - Chimay (vrijdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Léopold
Chimay - Hainaut
Rommelmarkt - Carnières (vrijdag)(elke week)

Rommelmarkt - Carnières (vrijdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Carnières
Carnières - Hainaut
Rommelmarkt - Thuin (vrijdag)(elke week)

Rommelmarkt - Thuin (vrijdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Chemin du Halage
Thuin - Hainaut
Rommelmarkt - Sint-Gillis (maandag)(elke week)

Rommelmarkt - Sint-Gillis (maandag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Maurice Van Meenen
Sint-Gillis - Bruxelles

Boerenmarkt - Nieuwpoort

Elke vrijdag van 07:00 tot 12:30
Markten en Rommelmarkten Markten
Marktplein
Nieuwpoort - Flandre Occidentale
De wekelijkse markt vindt plaats op vrijdag van 7 u. tot 12.30 u. in het stadscentrum: Marktplein en omliggende straten. U vindt er groenten en fruit, vis- en vleeswaren, brood en banketsoorten, textiel, schoonmaakproducten, bloemen, gadgets en nog veel meer.Op zaterdag wordt een boerenmarkt georganiseerd. De marktkramers zijn aanwezig op het Marktplein van 9 u. tot 12 u. U kunt er terecht voor gezonde groenten, eieren, zuivel, kaas, vlees etc.
Rommelmarkt - Beauraing (woensdag)Alle maanden

Rommelmarkt - Beauraing (woensdag)

Alle maanden
Markten en Rommelmarkten Markten
Beauraing - Namur - Région Wallonne
Rommelmarkt - Andenne (vrijdag)(elke week)

Rommelmarkt - Andenne (vrijdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Andenne
Andenne - Namur
Rommelmarkt - Templeuve (vrijdag)(elke week)

Rommelmarkt - Templeuve (vrijdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Templeuve
Templeuve - Hainaut
Rommelmarkt - Baudour (vrijdag)(elke week)

Rommelmarkt - Baudour (vrijdag)

Sportevenementen (elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Baudour
Baudour - Hainaut
Rommelmarkt - Colfontaine (donderdag)(elke week)

Rommelmarkt - Colfontaine (donderdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place de Wasmes
Colfontaine - Hainaut
Rommelmarkt - Wagnelée (donderdag)(elke week)

Rommelmarkt - Wagnelée (donderdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Wagnelée
Wagnelée - Hainaut
Rommelmarkt - La Louvière (dinsdag)(elke week)

Rommelmarkt - La Louvière (dinsdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
La Louvière - Hainaut - Région Wallonne
2 820 evenement(en) gevonden (2601 tot 2650)