Agenda: Evenementen

Agenda met evenementen

FILTRES
Filteren op typen
ALLE
Concert
Theater / Spektakel
Tentoonstelling
Evenement voor kinderen
Lezing / Debat
Vertellingen / Literatuur
Film
Uitstap / Ontdekking / Patrimonium
Stage / Cursus
Fuif
Diverse Activiteiten
Salon / Beurs
Markt en Rommelmarkt
Feest of Folklore
Sportevenement
Virtueel evenement
Varia
Filteren op indicatoren
Speciaal voor kinderen
Speciaal voor gezinnen
Speciaal voor studenten
Artikel 27
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit
Doven en slechthorenden
Filteren
CALENDRIER
Agenda
2 592 evenement(en) gevonden (2351 tot 2400)

Armand Hutereau als etnomusicoloog

Tentoonstellingen Permanente expo's
Musée royal de l'Afrique centrale
Tervuren - Brabant Flamand
Tijdens de expeditie die Armand Hutereau (1875-1914) tussen 1911 en 1913 ondernam voor het Museum van Belgisch Congo verzamelde hij tal van muziekinstrumenten. Hij maakte ook muziekopnamen en legde dans en muziek vast op film. Ook al was Hutereau geen professionele etnomusicoloog, toch hebben zijn open geest, zijn pragmatische aanpak en zijn zin voor nauwkeurige documentatie geleid tot een schat aan gegevens en objecten. Het Koninklijk Museum voor Midden-Afrika bezit in totaal 642 muziekinstrumenten die door Hutereau werden verzameld. Sommige muziekinstrumenten vormen materiële getuigen van eeuwenoude tradities. Bij andere zien we de bekwaamheid van sculpteurs en instrumentenbouwers die zich aanpasten aan de smaak van Europeanen en hun voorkeur voor gedecoreerde kunstvoorwerpen. Hiervan getuigen mooi gedecoreerde hoorns, en harpen met ivoren hals van bij de Mangbetu. Hutereau maakte 254 wassen rollen met geluidsopnamen in het gebied van de Ubangi en de Uele. Deze wassen rollen werden recentelijk gedigitaliseerd in het Etnologisch Museum van Berlijn. Hij was ook één van de eersten om bewegende beelden van de inheemse bevolking vast te leggen op nitraatfilm. Hutereau’s reisgezel Vandenbrouck monteerde deze beelden tot in totaal 80 filmfragmenten, die vandaag bewaard zijn in de vorm van 7 zwartwit filmrollen. De films laten scènes zien uit het dagelijkse leven. We zien mannen die touw maken of spelletjes spelen, vrouwen die deeg kneden of koken, kuddes olifanten die een dorp naderen, een kano die aanmeert en gezinnen die naar de kerk gaan. Een Europeaan reist door het land met een grote groep dragers. Elke filmrol bevat fragmenten waarin muziek wordt gemaakt. Voor de lens van Hutereau speelt een man op een spleettrom en een danser wordt begeleid door xylofoonspel. Een chef danst op ritmisch gezang en we zien dansende vrouwen in lange jurken. Een oprukkende militaire fanfare laat duidelijk de Europese invloed zien.

De foto’s van de expeditie van Armand Hutereau (1911-1913)

Tentoonstellingen Permanente expo's
Musée royal de l'Afrique centrale
Tervuren - Brabant Flamand
Armand Hutereau (1875-1914) werd in februari 1911 voor meer dan twee jaar naar het noorden van Congo uitgestuurd om materiaal te verzamelen voor het ‘Museum van Belgisch Congo’. Dankzij deze expeditie werd de afdeling Etnografie verrijkt met maar liefst 10.224 objecten, waaronder tal van muziekinstrumenten. Foto’s, films en geluidsopnames dienden als duiding bij de etnografische voorwerpen en lieten bijvoorbeeld zien hoe potten werden gemaakt. De foto’s getuigden ook van een bijzondere interesse voor de ‘verboden regionen van het vrouwelijke lichaam’, en voor albinisme en ziektes zoals syfilis, lepra en gonorroe (een geslachtsziekte veroorzaakt door een bacterie). Hutereau werd vergezeld door Van der Gucht, die tijdens de expeditie overleed ten gevolge van hematurie (bloed in de urine). De Europese leden van de expeditie bestonden verder uit de taxidermist Ceuterickx, de fotografen Geno en Facq, en Mevrouw Hutereau. In het begin van de twintigste eeuw was de aanwezigheid van Europese vrouwen in de kolonie hoogst uitzonderlijk. Mevrouw Hutereau legde een belangrijke collectie vogels aan, die later verschillende nieuwe soorten bleek te bevatten. Hutereau maakte plaasteren afdrukken van ‘tatoeages’ van elf Afrikanen en verzamelde vijf schedels en een skelet van een ‘pygmee’. In tegenstelling tot de expeditie Lemaire reisde Hutereau zonder militaire escorte, al bleef hij Afrikaanse dragers rekruteren om het expeditiemateriaal te dragen en vermoeide Europeanen in hangmatten te vervoeren. Na zijn terugkeer uit Congo en de uitbraak van de Eerste Wereldoorlog werd Hutereau opgeroepen door het Belgisch leger. Hij sneuvelde op 24 november 1914 nabij St.-George. Postuum verscheen nog Histoire des peuplades de l’Uele et de l’Ubangi (1927), een historische ‘inleiding’ van meer dan 300 bladzijden tot een meer uitgebreide studie over het noorden van Congo, die echter nooit zou verschijnen.

Afrobrunch

Alle maanden
Diverse Activiteiten Culinair evenementen
Quartier européen
Bruxelles - Bruxelles
Op 1 juni 2025 nodigt Africalicious je uit voor een uitzonderlijke Afrobrunch in het hartje van de Europese wijk in Aarlenstraat 39 in Brussel. Laat je onderdompelen in een warme en feestelijke sfeer, op de betoverende klanken van Afrobeat, amapiano en kompa. Het is de perfecte gelegenheid om de culinaire en culturele rijkdom van Afrika te vieren in een gezellige sfeer.
Rommelmarkt - Bruxelles (dinsdag)(elke week)

Rommelmarkt - Bruxelles (dinsdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Anneessens
Bruxelles - Bruxelles
Rommelmarkt - Schaerbeek (dinsdag)(elke week)

Rommelmarkt - Schaerbeek (dinsdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Dailly
Schaerbeek - Bruxelles
Rommelmarkt - Forest (dinsdag)(elke week)

Rommelmarkt - Forest (dinsdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Saint Denis
Forest - Bruxelles
Rommelmarkt - La Louvière (dinsdag)(elke week)

Rommelmarkt - La Louvière (dinsdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
La Louvière - Hainaut - Région Wallonne
Rommelmarkt - Thumaide (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - Thumaide (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Thumaide
Thumaide - Hainaut
Space Hero

Space Hero

Tentoonstellingen Varia
Euro Space Center
Libin - Région Wallonne
U kruipt alleen,met uw gezin of met vrienden in de huid van een Space Hero en neem deel aan een ruimtemissie. Dit rollenspel op tablet speelt zich buiten af. U kruipt in de huid van een Space Hero en aan de hand van een tablet neemt u deel aan een ruimtemissie in open lucht. U reist doorheen de ruimtetijd van 4 werelden: de verovering van de ruimte, telecommunicatie, sterrenkunde en ruimte-industrie. U gaat uitdagingen aan (denkvermogen, bekwaamheid, waarneming) en wint punten naargelang de snelheid en de juistheid van uw antwoorden... maar ook van de eigenschappen van uw personage! Vergis u dus niet, kies de goede avatar!
Wekelijkse openlucht rommelmarkt LaakdalElke zondag

Wekelijkse openlucht rommelmarkt Laakdal

Elke zondag
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Laakdal - Antwerpen - Vlaams Gewest
Iedereen welkom, ook standhouders vanaf 8 uur.Min plaats is 5 meter, prijs 8 euro, per extra meter 1 euro, waarborg 5 euro, inbegrepen 1 drank, toiletbezoek, waarborg terug vanaf 15 uur bij propere achtergelaten plaats.Auto blijft bij de stand , geen eet/drankstanden.Hamburger kraam en kantine aanwezig.

Brocante du mercredi

Elke woensdag
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Parc de Julienas
Durbuy - Luxembourg
Rommelmarkt - La Louvière (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - La Louvière (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Mansart
La Louvière - Hainaut

Ontmoet onze buren – De Groene Phare

Alle maanden
Uitstappen / Ontdekkingen / Patrimonium Wandelingen
Musée des égouts
Bruxelles - Bruxelles
Elke eerste zondag van de maand, gedurende de looptijd van onze tentoonstelling ‘Na regen komt…’ organiseert het Riolenmuseum een ontmoeting met haar buren van de Groene Phare.
Rommelmarkt - Mouscron (dinsdag)(elke week)

Rommelmarkt - Mouscron (dinsdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Grand-Place de Mouscron
Mouscron - Hainaut
Rommelmarkt - Couvin (woensdag)(elke week)

Rommelmarkt - Couvin (woensdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Couvin
Couvin - Namur

Introductie tot Ballroom en latijn dansen lessen Brussel

Elke zondag van 19:00 tot 19:50
Stages / Cursussen Cursussen
Dynamodance.com (Merode-Montgomery)
Woluwe-Saint-Pierre - Bruxelles
Introductie tot Ballroom en latijn dansen lessen Brussel

Kizomba lessen beginners Brussel

Elke zondag van 16:00 tot 16:50
Stages / Cursussen Cursussen
Dynamodance.com (Merode-Montgomery)
Woluwe-Saint-Pierre - Bruxelles
Kizomba lessen beginners Brussel
Rommelmarkt - Ransart (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - Ransart (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Ferrer
Ransart - Hainaut
Marché matinal de Joli-BoisElke zaterdag van 08:00 tot 13:00

Marché matinal de Joli-Bois

Elke zaterdag van 08:00 tot 13:00
Markten en Rommelmarkten Markten
Place de Joli-Bois
Waterloo - Brabant Wallon
qsdsqsqsqsqd
Rommelmarkt - Schaerbeek (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - Schaerbeek (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place de Helmet
Schaerbeek - Bruxelles
Rommelmarkt - Ixelles (woensdag)(elke week)

Rommelmarkt - Ixelles (woensdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place du Châtelain
Ixelles - Bruxelles
Rommelmarkt - Kain (woensdag)(elke week)

Rommelmarkt - Kain (woensdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place de Kain la Tombe
Kain - Hainaut
Rommelmarkt - Ville-Pommeroeul (woensdag)(elke week)

Rommelmarkt - Ville-Pommeroeul (woensdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Ville-Pommeroeul
Ville-Pommeroeul - Hainaut
Rommelmarkt - Roux (woensdag)(elke week)

Rommelmarkt - Roux (woensdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place des Haies
Gilly - Hainaut
Rommelmarkt - Ressaix (woensdag)(elke week)

Rommelmarkt - Ressaix (woensdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Albert 1er
Ressaix - Hainaut
Rommelmarkt - Onnezies (woensdag)(elke week)

Rommelmarkt - Onnezies (woensdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Onnezies
Onnezies - Hainaut
Rommelmarkt - Nalinnes (woensdag)(elke week)

Rommelmarkt - Nalinnes (woensdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place de Nalinnes Centre
Nalinnes - Hainaut
Rommelmarkt - Montignies-Saint-Christophe (woensdag)(elke week)

Rommelmarkt - Montignies-Saint-Christophe (woensdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Montignies-Saint-Christophe
Montignies-Saint-Christophe - Hainaut
Rommelmarkt - Merbes-Sainte-Marie (woensdag)(elke week)

Rommelmarkt - Merbes-Sainte-Marie (woensdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Merbes-Sainte-Marie
Merbes-Sainte-Marie - Hainaut
Rommelmarkt - Maurage (woensdag)(elke week)

Rommelmarkt - Maurage (woensdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Maurage
Maurage - Hainaut

Markt Brugge (Zaterdag)

Elke zaterdag van 08:00 tot 13:30
Markten en Rommelmarkten Markten
't Zand
Brugge - Flandre Occidentale
Markten in Brugge centrumZaterdagmarkt't Zand, BruggeMarkt op zaterdag 't Zand, de Vrijdagmarkt en Hauwerstraat.Elke zaterdag van 8.00 tot 13.30 uur (behalve op 25 december en op 1 januari).Organisator: Stad Brugge.

Rommelmarkt van Soumagne

Elke zondag van 07:30 tot 13:00
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Place de la Gare Micheroux / Soumagne
Micheroux - Liège
A partir de ce dimanche 23/2/2025 la brocante se fera sur la Place de la Gare de 8h à 14h. (le temps des travaux près de la rue de la Siroperie)Un placeur accueillera les brocanteurs dès 7h et leur donnera accès à la Place de la Gare.Pour la sécurité et la bonne organisation, merci d’attendre les organisateurs !!!Tous les dimanches, une centaine d'exposants occupent la rue de la Siroperie de 7h30 et 13h00. Profitez des bonnes occasions proposées par des passionnés.

De Lettermarkt - Antwerpen

Alle maanden
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Antwerpen - Antwerpen - Vlaams Gewest
Welkom op de gezelligste boekenmarkt van 't Stad Een nieuwe buurt, een nieuw initiatief. Nieuw Zuid organiseert ‘De Lettermarkt'. Kom vanaf maart 2022 snuisteren tussen tweedehandsboeken, kuieren, lezen of borrelen en geniet van een gezellige en veilige uitstap.

SLAM DE POÉSIE 24/25

Alle maanden
Concerten Slam
Eden | Centre Culturel Charleroi
Charleroi - Hainaut

Bachata lessen beginners Brussel

Elke zondag van 16:50 tot 17:45
Stages / Cursussen Cursussen
Dynamodance.com (Merode-Montgomery)
Woluwe-Saint-Pierre - Bruxelles
Bachata lessen beginners Brussel
Rommelmarkt - Marcinelle (woensdag)(elke week)

Rommelmarkt - Marcinelle (woensdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Basile Parent
Marcinelle - Hainaut

Wekelijkse rommelmarkt Lokeren

Elke zondag van 07:00 van 12:00
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Stationsplein Lokeren
Lokeren - Flandre Orientale
Iedere zondagvoormiddag vindt de grootste wekelijkse openlucht rommelmarkt van het land plaats aan het stationsplein in Lokeren. De markt gaat door op het stationsplein ter hoogte van de brandweerkazerne.
Rommelmarkt - Morlanwelz (dinsdag)(elke week)

Rommelmarkt - Morlanwelz (dinsdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place Albert 1er
Morlanwelz - Hainaut

Snuffelland Vintage Market

Elke zondag van 09:00 tot 17:00
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Snuffelland - Vintage Market
Ravels - Antwerpen - Vlaams Gewest
OPEN alle zondagen 9-17u = MARKT super gezellig Hondjes welkom aan leiband
Rommelmarkt - Ploegsteert (zondag)(elke week)

Rommelmarkt - Ploegsteert (zondag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Parking du Bizet
Ploegsteert - Hainaut

Grande Brocante D'Auderghem - Bruxelles

Alle maanden
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Sous le Viaduc Herman-Debroux
Oudergem - Bruxelles
Rommelmarkt - Mons (zondag)(elke week)

Rommelmarkt - Mons (zondag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Place du Beguinage
Mons - Hainaut
Rommelmarkt - Mellet (maandag)(elke week)

Rommelmarkt - Mellet (maandag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Mellet
Mellet - Hainaut
Rommelmarkt - Klein Boom (2580 Putte)Elke woensdag van 16:00 tot 20:00

Rommelmarkt - Klein Boom (2580 Putte)

Elke woensdag van 16:00 tot 20:00
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
GC Klein Boom
Putte - Anvers
Ontdek een uniek brocante-evenement in Putte, Antwerpen, met een verscheidenheid aan antieke schatten en unieke objecten voor vintage-liefhebbers.
Boeken & Antiek Markt(elke week)

Boeken & Antiek Markt

(elke week)
Markten en Rommelmarkten
Place du Grand Sablon
Bruxelles - Bruxelles
Rommelmarkt - Saint-Symphorien (zaterdag)(elke week)

Rommelmarkt - Saint-Symphorien (zaterdag)

(elke week)
Markten en Rommelmarkten Markten
Saint-Symphorien
Saint-Symphorien - Hainaut
Rommelmarkt - Ciney (maandag)Elke maandag

Rommelmarkt - Ciney (maandag)

Elke maandag
Markten en Rommelmarkten
Ciney
Ciney - Namur
Rommelmarkt - TurnhoutElke zondag van 07:00 tot 12:30

Rommelmarkt - Turnhout

Elke zondag van 07:00 tot 12:30
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
De Warande Turnhout
Turnhout - Anvers
Elke zondag is er een rommelmarkt op en rond het Warandeplein en in de hal van de Warande. De markt vindt plaats van 7 tot 12.30 uur.
Rommelmarkt - Laken (zaterdag)

Rommelmarkt - Laken (zaterdag)

Markten en Rommelmarkten Markten
Place Bockstael
Laken - Bruxelles

Shandora - Danse Ta Vie - Cours initiatique tous les jeudis

Elke donderdag van 13:30 tot 14:15 van 19:00 tot 19:45
Stages / Cursussen Cursussen
Bruxelles
Bruxelles - Bruxelles
✨ Sluit je aan bij ons voor een initiatiereis met "Shandora - Dans je leven"! ✨
2 592 evenement(en) gevonden (2351 tot 2400)