image - Kinderwandelzoektochten

Over

Avonturiers vanaf 6 jaar kunnen zich wagen aan een van onze 3 spannende zoektochten. Spotvogel Rik leidt je aan de hand van vragen, rebussen en doe-opdrachten op een ontdekkingstocht dwars door Aalst.


Je kiest in het infokantoor van Visit Aalst uit drie verschillende varianten van de zoektocht: Deze tochten zijn niet alleen voor bezoekers maar ook voor kleine Aalstenaars die op een uitdagende en creatieve manier meer over onze beroemde, straffe Aalstenaars, onze fascinerende standbeelden en merkwaardige gebouwen en plekjes willen ontdekken aan de hand van een brochure.


Koop één van de drie verschillende brochures die je Aalst op een andere manier doen ontdekken!


* Van hier naar daar met priester Daens - Rik neemt je mee langs de lievelingsplekken van Daens in de stad: zijn geboorteplaats, zijn vroegere school, de plaats waar hij zijn meest indrukwekkende preken afstak, de drukkerij van zijn broer, het eiland Chipka, ...

Je ontdekt de verhalen achter deze plekken en zo veel meer met deze zoektocht.


* Een boontje voor Aalst - Rik was goed bevriend met Aalsters schrijver Louis Paul Boon. Hij hield al even veel van de stad als Rik zelf. Aalst speelde in zijn boeken dan ook vaak de hoofdrol. Je duikt in het decor van zijn verhalen en proeft van het volkse Aalst van vroeger en de hippe ajuinenstad vandaag.


* drukker Dirk Martens en schilder Valerius De Saedeleer - Twee héél getalenteerde heren.

Dirk Martens leerde de boekdrukkunst kennen in Italië en bracht zijn vakmanschap mee naar Aalst (en daarmee naar België en Nederland). Je hebt het dus ook een stukje aan hem te denken als je straks met je gedrukte zoektocht door Aalst wandelt.

Aalstenaar Valerius De Saedeleer was dan weer een erg goede schilder, die het liefst van al landschappen vereeuwigde.

Ben je fan van kunst en technologie? Dan zit je met deze zoektocht gebeiteld!


De drie versies van de kinderwandelzoektocht zijn zowel via de webshop als in het toeristisch infokantoor op de Hopmarkt te verkrijgen.


De afstand van elke tocht schommelt tussen de 4 en 5,5 km. De gemiddelde tijdsduur nodig om alle oplossingen te zoeken is 1.5 à 2 uur.

Praktische informatie

Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Brussels Philharmonic Orchestra : Nuits d'été van Berlioz & 5de van Tchaikovski

20 sep 2025
Concerten Klassiek / Modern / Barok / Klokkenspel
Théâtre Saint-Michel
Etterbeek - Brussel
Berlioz zingt Les Nuits d'été, met de stem van sopraan Sara Hamidi, die ons vervolgens twee traditionele Perzische liederen zal voortbrengen.. De viool van de getalenteerde Alan Arif neemt ons mee op een Kurdish Dans, een wereldpremière van componist Qoutayba Neaimi. Een betoverende avond tussen Oost en West, met als hoogtepunt de 5e Symfonie van Tsjaikovski. De musici van Brussels Philharmonic Orchestra, onder de bezielende leiding van David Navarro-Turres, doen er alles aan om je mee te nemen
Nog meer evenementen Uitstappen / Ontdekkingen / Patrimonium > Wandelingen
Nog meer evenementen Oost-Vlaanderen
www.filous.be
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag