SONICO | Five, Six, Seven, Eight

image - SONICO | Five, Six, Seven, Eight

Over

SONICO werd opgericht in Brussel in 2015. Het is de enige groep ter wereld die zich toelegt op de muziek van Eduardo Rovira, een Argentijnse componist die vaak ten onrechte bekend staat als ‘de andere Astor Piazzolla’. Ondanks een brede waaier aan zeer persoonlijke composities rijk aan ideeën, raakte Rovira in de vergetelheid na zijn dood in 1980. Nochtans zei Piazzolla destijds: “Er was een periode wanneer Rovira veel vernieuwender was dan ikzelf”.


‘Five, Six, Seven, Eight’, de nieuwe creatie van SONICO, is gebaseerd op de balletmuziek ‘Tango Buenos Aires’ van Eduardo Rovira. Deze composities zijn de allereerste balletten met thema’s uit de moderne stadsmuziek van Buenos Aires (tango) en zijn sterk beïnvloed door de muziek van Igor Stravinsky. Dit repertoire werd al sinds de jaren ’60 van vorige eeuw niet meer live uitgevoerd en is dankzij intensieve archeologische inspanningen van SONICO van onder het stof gehaald en opgepoetst.


De uitvoeringen van dit album voegen een extra dimensie toe aan het ‘standaard’ concertformaat: ze omvatten hedendaagse danscreaties die worden geprojecteerd en ook enkele theatrale momenten, sfeervol in beeld gebracht door een lichtontwerp en fotomontage. Met deze show nodigt SONICO het publiek uit om zich onder te dompelen in een avontuur terug in de tijd en de wereld van Rovira en moderne tango te ontdekken.      


Muziek: Eduardo Rovira 
Concept/idee: Ariel Eberstein & Ivo De Greef
Lichtontwerp: Jean-Baptiste De Vooght  
Dramaturgie: Stephen Meyer
Videomaker: Simon Van den Zande & Marvin Beekhuijzen 
Dansers (op video): Karim Kalonji, Kobe Wyffels (Platform K), Ido Batash, Lisi Estaras 
Fotografie: Kaloian Santos Cabrera
Make-up consulent: Tine De Sauter 
Muzikanten: Lysandre Donoso (bandoneon), Stephen Meyer (viool), Daniel Hurtado Jimenez (viool), Kaat Verheyen (viool), Bartosz Korus (altviool), Guillaume Lagravière (cello), Ariel Eberstein (contrabas), Ivo De Greef (piano)
Productie: EL ANTITANGO vzw
Coproductie: TRACK Muziekcentrum, Cultuurcentrum Bogaard - Academiezaal Sint Truiden, Cultuurcentrum Maasmechelen
Met de steun van Federation Wallonie Bruxelles

Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Rommelmarkt13 jul 2025
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit
Uitsluitend voor volwassenen

Rommelmarkt

13 jul 2025
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Feestzaal Les Tzars-De Linde
Jabbeke - Vlaams Gewest
Voor de 26ste maal wordt een rommelmarkt georganiseerd in het centrum van Zerkegem (deelgemeente van Jabbeke). In 2024 waren er 99 standen ingeschreven. Gelijktijdig richten De Wallestekkers hun pastoriefeesten in in de naburige omwalde pastorietuin. In zaal Sarkoheem (op het parcours) zijn de toiletten gratis beschikbaar. Een stand van 10 m. kost €5 waarbij de auto mag geplaatst worden. Een stand van 15 m. kost €10, een stand van 20 m. €15, enz. Inschrijven via gezinsbond.zerkegem@gmail.com.
Nog meer evenementen Concerten > Wereldmuziek / Traditionele muziek
Nog meer evenementen Oost-Vlaanderen
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe
WEDSTRIJDEN
Doe mee aan onze wedstrijden
Ontdek de wedstrijden

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag