Gemislukt - Tom Dupont / Antigone

image - Gemislukt - Tom Dupont / Antigone

Over

15 november 1902, Brussel. Leopold II en zijn gevolg verlaten de mis in drie koetsen. De Italiaanse anarchist Gennaro Rubino probeert vanuit de juichende massa de koning te doden maar zijn revolver blijft haken in de voering van zijn jas. Twee kogels verbrijzelen een raampje van de verkeerde koets. Leopold II gaat de geschiedenis in als koloniale CEO en Rubino verdwijnt in de cel en uit het collectief geheugen. Kans gemist.


De mens Rubino, een inefficiënte machine vol ingebouwde constructiefouten. Gevangen in een even onvolmaakte machine van politieke, sociale en emotionele omwentelingen. Gemislukt is een voorstelling over gemiste kansen en over de kunst van het falen. Drie doorwinterde spelers, Marijke PinoyAurelie di Marino en Ali Can Ünal, vogelen samen uit hoe Rubino het moment van zijn mislukte aanslag bereikt. Als een herinneringsmachine die langs alle kanten knarst en knettert, (re-)construeren zij de levensloop van een verliezer. Bepaald door zijn afkomst, zijn wanhoop, zijn idealen en zijn grootheidswaan.


tekst en regie Tom Dupont
spel Marijke Pinoy, Aurelie Di Marino en Ali Can Ünal
muziek Karen Willems en Marc De Maeseneer

Praktische informatie

Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Brussels Philharmonic Orchestra : Nuits d'été van Berlioz & 5de van Tchaikovski

20 sep 2025
Concerten Klassiek / Modern / Barok / Klokkenspel
Théâtre Saint-Michel
Etterbeek - Bruxelles
Berlioz zingt Les Nuits d'été, met de stem van sopraan Sara Hamidi, die ons vervolgens twee traditionele Perzische liederen zal voortbrengen.. De viool van de getalenteerde Alan Arif neemt ons mee op een Kurdish Dans, een wereldpremière van componist Qoutayba Neaimi. Een betoverende avond tussen Oost en West, met als hoogtepunt de 5e Symfonie van Tsjaikovski. De musici van Brussels Philharmonic Orchestra, onder de bezielende leiding van David Navarro-Turres, doen er alles aan om je mee te nemen

Andere evenementen Theater / Spektakels > Professioneel

Seizoensopening 2025-2026

13 sep 2025
Theater / Spektakels Theaterfestivals
KVS Bol
Bruxelles - Bruxelles
Terwijl onze makers deze zomer hun vleugels uitsloegen over heel Europa, stoomden wij onze theaterzaal opnieuw klaar voor het kraakverse seizoen. Op zaterdag 13 september nodigen we je uit om het samen met ons feestelijk in te luiden! Op het programma: de voorstelling Alleen verbeelding, het concert Que la ternura nos acompañe ahora y siempre en de beste eighties & nineties tunes uit de doos van dj's Léo & Pard.
Nog meer evenementen Theater / Spektakels > Professioneel
Nog meer evenementen Mechelen
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag