Vincent Lagrange / Between Us / Dieren Portretten

image - Vincent Lagrange / Between Us / Dieren Portretten

Over

“Between Us” door Vincent Lagrange

Mijn doel is niet zozeer om dieren te fotograferen, maar om het emotionele leven en de ziel van deze prachtige wezens vast te leggen en daar mijn eigen betekenis aan te geven. Op die manier hoop ik de sterke verwantschap tussen onze soort en de rest van het dierenrijk te benadrukken. Om afleiding te voorkomen, maak ik mijn foto's van deze dieren onder studio-omstandigheden, wat een aanzienlijke voorbereiding vereist. Op locatie bouwen we verschillende tijdelijke studio's die zijn uitgerust met sobere, handgeschilderde achtergronden en een geavanceerde, minimalistische lichtopstelling die alle aandacht richt op het individu voor de lens. De voorbereiding is afgestemd op de specifieke en uiteenlopende behoeften van elk dier. Een secretarisvogel vereist een andere aanpak dan een gorilla. Tijdens dit proces ontwikkel ik een persoonlijke band met het dier dat ik fotografeer, een band die ik met jou wil delen door middel van mijn fotografie.

 

Ik steek veel tijd en geduld in het verkrijgen van de juiste details, waarbij ik me concentreer op de gelaatstrekken die de ziel en blik onthullen, de subtiele beweging van een hand, de frons in een gerimpeld voorhoofd... Dieren zijn geen gemakkelijke onderwerpen. Het is belangrijk om hun vertrouwen te winnen en de omstandigheden aan te passen, zodat ze zich op hun gemak voelen en wennen aan de nieuwe geuren en hun omgeving. Ik krijg hierbij hulp van verzorgers, biologen en dierenartsen, maar ook van particulieren, opvangcentra of dierentuinen, zoals Pairi Daiza, die voor de dieren zorgen. Ik ben al deze mensen veel dank verschuldigd.

 

Zorgvuldige waarnemers zullen merken dat elk dier unieke individuele kenmerken, trekjes en specifieke gedragingen heeft die hen van de anderen onderscheiden. Ze ervaren het leven net als wij, vormen de band tussen moeder en kind, de speelsheid van de jeugd, de onstuimigheid van de puberteit, de uitdagingen van de volwassenheid, de wijsheid en zelfs de aftakeling van de ouderdom, en soms, zoals bij olifanten, zelfs het besef van sterfelijkheid. Dit benadrukt opnieuw het feit dat we niet verschillen van andere wezens met gevoel.

 

De manier waarop ik mijn foto's presenteer is een manier om deze ontmoeting met “het andere wezen” aan te moedigen. Ze nodigen de kijker uit om stil te staan, om een relatie aan te gaan van “ik en jij” en om een moment van diep intermenselijk contact tussen twee voelende wezens te ervaren. De kijker kijkt me aan, verbaasd, geïrriteerd, ongeïnteresseerd, afstandelijk of geëngageerd. “Er gebeurt iets tussen ons. “Door te focussen op het intermenselijke contact, wil ik een breder verhaal vertellen over onze omgang met de natuur. We zijn ervan vervreemd en wenden vaak onze blik af, en toch maken we er integraal deel van uit. Moge deze serie foto's ons eraan herinneren dat het cruciaal is om de natuurlijke gewoonten van dieren te beschermen en ervoor te zorgen dat ook toekomstige generaties met hetzelfde ontzag kunnen kijken naar de schoonheid die het leven op onze planeet te bieden heeft. Daarom stel ik hoge eisen aan de locaties waar ik fotografeer. Ze moeten gekenmerkt worden door toewijding aan natuurbehoud, wetenschappelijk verantwoorde fokprogramma's voor bedreigde diersoorten en herintroductieprogramma's voor wilde dieren.

 

Deze fotografische studie is het resultaat van meer dan tien jaar werken met dieren. Beschouw het als een uitnodiging om de wereld van de mens even achter je te laten en hun koninkrijk binnen te stappen. Om je vervolgens te realiseren, en dat is mijn grootste hoop, dat het in feite “ons” koninkrijk is. De wereld die we samen delen.

- Vincent Lagrange

 

 

Vincent Lagrange (geboren in 1988) woont en werkt in Antwerpen, waar hij opgroeide in de creatieve sfeer van zijn vader Marc Lagrange (1957-2015). Antwerpen was ook de plek waar hij een passie ontwikkelde voor portretfotografie en een liefde voor het leven in een studio. Van jongs af aan was Vincent gefascineerd door de kunst van het fotograferen en leerde hij de creativiteit en technische vaardigheden die nodig waren om zijn dromen waar te maken. In 2022 kreeg Vincents werk internationale erkenning toen zijn dierenportret op de cover van National Geographic Magazine kwam. Deze erkenning komt voort uit Lagrange's niet aflatende streven naar perfectie en zijn grote toewijding aan het nauwkeurig vastleggen van zijn onderwerpen.

 

Vincent werkt zowel vanuit zijn studio in Antwerpen als op locatie en combineert eeuwenoude technieken met moderne technologie om op maat gemaakte studio-omgevingen en zorgvuldig gecontroleerde belichting te creëren. Deze instellingen stellen hem in staat om de esthetische en emotionele diepte van zijn portretten te manipuleren. Zijn grootschalige prints doen meer dan het vastleggen van de essentie van zijn onderwerpen; ze dagen kijkers uit om onze relatie met de natuurlijke wereld opnieuw te evalueren. Lagrange's toewijding aan een langzaam, opzettelijk creatief proces vormt een contemplatief tegenwicht voor onze snel digitaliserende maatschappij en nodigt ons uit om stil te staan en na te denken door middel van zijn krachtige visuele verhalen.

 

 

 

22MUSE is een galerie voor hedendaagse kunst geboren uit een diepe passie voor kunst. De galerie is opgericht door Francis Van Laer en partners, Francis is alumnus van het Sotheby's Institute of Art met een specialisatie in Art & Business. De galerie streeft ernaar een delicaat evenwicht te vinden tussen het tentoonstellen van kunst op een manier die de visie van de kunstenaar op de meest overtuigende manier eer aandoet en tegelijkertijd klanten een ervaring te bieden die schoonheid in harmonie brengt met blijvende waarde. Bij 22MUSE geloven we dat een galerie voor hedendaagse kunst een cruciale toegangspoort is om de evoluerende geest van de moderne samenleving te begrijpen en ermee in contact te komen. Als platform voor zowel opkomende als gevestigde kunstenaars biedt onze galerie een dynamische omgeving waar kunstenaars hun kijk op de complexiteit van de hedendaagse realiteit kunnen uiten.

 

Van abstracte schilderijen en fotografie tot design en conceptuele installaties, 22MUSE verkent een divers scala aan artistieke uitingen die de veelzijdige aard van het hedendaagse leven weerspiegelen. Met een focus op innovatie, experiment en diversiteit nodigt 22Muse je uit voor een voortdurende verkenning van wat kunst kan zijn in de 21e eeuw. Vergezel ons op deze reis terwijl we de grenzen van artistieke expressie blijven verleggen en een ruimte bieden waar creativiteit en een tot nadenken stemmende dialoog floreren.

 

Kunstenaars die momenteel worden vertegenwoordigd door 22MUSE: Ahryun Lee, Albert Willem, Celine Ali, Ethel Coppieters, Giacomo Piussi, Harmen Van Der Tuin, Ileana Moro, Jae Ko, Julian Voss-Andreae, Marc Lagrange, Richard Phillips, Ronald A. Westerhuis en Vincent Lagrange. De galerie is gevestigd in het hart van Antwerpen.

 

Elk kunstwerk is een archival pigmentprint beschikbaar in 3 formaten, elk in een oplage van 8 + 2 Artist Proofs (inclusief gesigneerd certificaat). Handgeschilderde houten kaders gemaakt in Antwerpen. Meer details op aanvraag.

 

 

 

 

Uitgeverij TeNeues is gespecialiseerd in hoogwaardige en exclusieve fotografie-, reis-, natuur-, architectuur-, design-, lifestyle-, cultuur- en kunstboeken.

 

Dierportretten

Vincent Lagrange is ongetwijfeld een van de belangrijkste dierenportretfotografen van onze tijd. Met het fotoboek “Between Us” geeft hij uiting aan zijn zeer persoonlijke liefdesverklaring aan onze dierlijke verwanten. In gevoelige kleuren- en zwart-witfoto's laat hij zijn modellen zien en geeft hij een prachtig inzicht in hun nabijheid tot de mens.

 

Vincent Lagrange ontwikkelde zijn liefde voor fotografie al op jonge leeftijd in de fotostudio van zijn vader, waar hij praktisch zijn hele jeugd doorbracht. Daar oefende hij in het vastleggen van de gratie en waardigheid van zijn katachtige metgezel, Dwiezel, door middel van fotografie. Hiervoor gebruikt hij technieken die gewoonlijk worden gebruikt in menselijke portretten. De resultaten die hij bereikt met deze benadering zijn opmerkelijk.

 

De fotograaf vindt het belangrijk om de sociale aard, emoties en connecties van dieren te benadrukken. En daar slaagt hij als geen ander in. In 2022 kreeg het werk van Lagrange internationale erkenning toen een van zijn foto's op de cover van National Geographic magazine werd geplaatst, wat een van de grootste eerbetuigingen is voor een dieren- en natuurfotograaf. Door middel van een doorlopende portretserie genaamd “The Human Animal Project”, wil hij het bewustzijn over de zorgen van dieren vergroten en gebruikt hij de opbrengsten om het behoud van dieren en diersoorten te ondersteunen.

 

Het uitmuntende boek “Between Us” biedt lezers diepe inzichten in Lagrange's fotografische kunst en schittert met ontroerende en aangrijpende foto's. Pagina na pagina wachten gedetailleerde dierenfoto's op de lezers om ontdekt te worden.

Voor wie op zoek is naar een fotoboek dat dieren van hun menselijke kant laat zien, is “Between Us” precies wat je zoekt.

 

Formaat 27,5 x 34 cm

Pagina's 224

Afbeeldingen 150 foto's

Afwerking / Speciaal boekwerk Hardcover

Prijs € 80


Deel :

Fotogalerij (3)

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Fotosalon 2026

07 feb 08 feb
Tentoonstellingen Foto's
Jezuïtenhuis
Leuven - Vlaams Gewest
We zetten een aloude traditie van onze fotoclub verder : ook dit jaar organiseren we het tweede weekend van februari ons jaarlijks fotosalon. We profiteren van de lesvrije week in het Jezuïetencollege, Waversebaan 220 in Heverlee om onze fotopanelen op te stellen in de foyer van de studenten voor alweer een boeiende tentoonstelling met een verscheidenheid aan foto’s van onze leden. Gezellig napraten en kennismaken met de fotografen kan in onze cafetaria bij een lekker...
Speciaal voor kinderen

Einsteintelescoop expo

14 feb 18 feb
Tentoonstellingen
Universiteit Antwerpen, Stadscampus
Antwerpen - Vlaams Gewest
Bezoek de expo... Hoe ziet die ondergrondse telescoop eruit? Zet een VR-bril op en beleef het in Virtual Reality. Word even Einstein himself en wandel door de Einsteintelescoop. Kom gewoon langs, voor een kwartiertje of een uur: wetenschapsplezier gegarandeerd! ... en volg een korte presentatie Elke dag geeft dr. Hans Van Haevermaet om 14 uur en 16 uur een korte presentatie over de telescoop. Geen ingewikkelde formules, wel begrijpbare uitleg over dit project. Achteraf is er tijd...

Andere evenementen Tentoonstellingen > Foto's

Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit

Jörg Döring. "Time travel"

Tot 08 mrt 2026
Tentoonstellingen Schilderijen
Galerie Art Depot
Bonheiden - Antwerpen
De Duitse kunstenaar Jörg Döring bouwde het laatste decennium een indrukwekkende carrière, met tentoonstellingen in de meest prestigieuze galerieën ter wereld. JD toont zijn laatste nieuwe werken, waarvoor hij een nieuwe techniek ontwikkelde. Zeer verfijnd, laat zich moeilijk vatten op foto, in het echt te ontdekken.Maar we maken ook een duik in het verleden, en zo wordt de tentoonstelling een retrospectieve... Zie ook onze webshop. www.artdepot.be

Leonardo Da Vinci : de vele facetten van een genie

05 dec 2025 29 mrt
Tentoonstellingen Varia
Château de Waroux
Alleur - Luik
Vanaf 5 december 2025 openthet Kasteel van Waroux zijn deuren voor een van de meest fascinerende denkers uit de geschiedenis: Leonardo da Vinci. De tentoonstelling toont modellen vervaardigd naar de originele tekeningen van de meester. Bijna 100 modellen, ontworpen in Luik door ambachtslieden en experts, worden getoond in een vloeiend en spectaculair parcours.Ze worden vergezeld door codices, reproducties, aantekeningen, tekeningen en zeldzame documenten, waardoor de intellectuele...
Nog meer evenementen Tentoonstellingen > Foto's

Andere evenementen Oudaan (Spaanse Wallen) [area]

80s - more than a party

07 feb 08 feb
Fuiven New-wave-fuiven
Den Aalmoezenier
Antwerpen - Antwerpen
SYNTHPOP - NEW WAVE - NEW ROMANTIC - 80s QUALITY Probably the best 80s party in the world. No cheese but eighties quality ! DJ Cat Gadget aka Ronny Rotten (Plaza / Kafé Marqué) mix up the best new wave, synthpop, new romantic and some early electronics. From The Smiths to U2, ABC to OMD, Depeche Mode to The Cure, Heaven 17 to Human League, Sisters to New Order, Soft Cell to Simple Minds, Ultravox to Visage, a bit of Frankie or Madonna and much more… Cheapest entrance, beautiful people, cheap drinks...
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit

Platen- en cd beurs Antwerp Expo

15 feb 2026
Salons / Beurzen Salons / Beurzen
Antwerp Expo
Antwerpen - Antwerpen
Zondag 15 februari worden verzamelaars en koopjesjagers van muziek verwacht in Antwerp Expo. De platenbeurs van kdx FAIRS al meer dan 30 jaar het epicentrum voor de muziekliefhebbers. The place to be ….!!! Vinylplaten, CD’s, promotiemateriaal, buitenlandse uitgaven, picture discs, dvd's (films en muziek),... Elke muziekliefhebber zal er zeker zijn slag slaan. De platenbeurzen zijn immers de kans om voor een prikje platen en cd's op de kop te tikken. Toegang vanaf 9 uur. Tel. 00 32 (0)3 239 56 38 www...
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit

Fotografiebeurs Antwerp Expo

15 feb 2026
Salons / Beurzen Salons / Beurzen
Antwerp Expo
Antwerpen - Antwerpen
Mis dit niet! Zondag 15 februari van 10u tot 17u in Antwerp Expo - De Fotografiebeurs! Ontdek een paradijs voor zowel digitale als analoge fotografie, met een breed scala aan objectieven, fototoestellen, projectoren, doka's, statieven, antieke apparatuur, oude foto's, materiaal uit faillissementen, magazines, boeken en nog veel meer - allemaal zowel NIEUW als TWEEDEHANDS. Bel voor meer informatie naar 03 239 56 38 of bezoek onze website op www.dipro.be. Mis deze kans niet om je passie voor fotografie...
Nog meer evenementen Oudaan (Spaanse Wallen) [area]
www.filous.be
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag