MARTHE PERRET mercedes comme papillon + ALICE DIOP Vers la tendresse

image - MARTHE PERRET mercedes comme papillon + ALICE DIOP Vers la tendresse

Over

Psst boem oh mmmmmh klap ela wees welkom voor een weekend van samen luisteren met je hele lichaam om de toon te zetten voor heel 2025.
Vertoning van twee kortfilms, gevolgd door een gesprek met Marthe Perret en haar geluidsvrouw Alejandra Rogghé Pérez, gemodereerd door Nina De Vroome.
Vers la tendresse
(38min, 2016)
Deze film is een intieme verkenning van mannelijk territorium in een Parijse buitenwijk. Door vier jongemannen te volgen, ontdekken we een universum waarin vrouwelijke lichamen niet meer zijn dan schimmige en virtuele silhouetten. Hun omzwervingen leiden ons naar de alledaagse plekken waar ze hun mannelijkheid opvoeren en ensceneren — terwijl ze in voice-over zonder opsmuk de onverwachte delen van hun verhalen en persoonlijkheden onthullen.
Alice Diop is een Franse filmmaker van Senegalese afkomst. Na haar studies in koloniale geschiedenis, sociologie en documentairefilm in Parijs, begon ze documentaires te maken over de hedendaagse Franse samenleving. Vers la tendresse (2016) won de nationale César-prijs voor beste korte film. Haar speelfilmdebuut Saint Omer (2022) werd bekroond met de Zilveren Leeuw Juryprijs en de Future Lion voor beste debuutfilm op het Filmfestival van Venetië. Alice Diop is ook activist en organisator voor gender- en raciale gelijkheid in de filmsector en voor de politieke mobilisatie van jongeren uit arbeiderswijken.
https://youtu.be/Fx5lYdkFlJM?si=sJI5ZypHrjq1UIRr
mercedes comme papillon
(20min, 2024)
Een intieme korte documentaire over een groep 'gitane'-vrouwen in Montpellier, waarin ze spreken over het leven en de liefde terwijl ze zingen en dansen. Een portret van deze moedige vrouwen, die vechten om hun plek te vinden, binnen hun gemeenschap en in de samenleving, zelfs als dat betekent dat ze moeten scheiden van een echtgenoot om een carrière op te bouwen. Een vrolijk portret, bruisend van leven, net als zij, dat ons ook een glimp laat opvangen van de moeilijkheden van hun situatie als vrouwen en de paradoxen die de gypsy identiteit met zich meebrengt.
Marthe Perret komt uit Frankrijk en studeert film aan KASK in Gent. Dit is de première van mercedes comme papillon.
www.instagram.com/marthe_perret
Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Charity Concert EU Lawyers for Ukraine : Bruch and Beethoven3

02 jul 2025
Concerten Klassiek / Modern / Barok / Klokkenspel
Théâtre Saint-Michel
Etterbeek - Bruxelles
‘EU Lawyers for Ukraine’ presenteert zijn tweede concert ter ondersteuning van de medische en kinderprojecten van Ensemble Oekraïne op woensdag 2 juli om 20.00 uur in het Grand Théâtre Novum in Etterbeek, met de genereuze medewerking van de winnaar van Koningin Elisabeth 2024, violist Dmytro Udovychenko en van het Brussels Philharmonic Orchestra onder leiding van David Navarro-Turres.
Nog meer evenementen Films
Nog meer evenementen Dansaert
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe
WEDSTRIJDEN
Doe mee aan onze wedstrijden
Ontdek de wedstrijden

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag