Gerolf Van de Perre: Rilkes cirkel

image - Gerolf Van de Perre: Rilkes cirkel

Over

Kunstschilder Gerolf Van de Perre laat zich inspireren door de figuur van de Duitstalige dichter Rainer Maria Rilke, die tijdens zijn Parijse jaren secretaris was van de beeldhouwer Auguste Rodin. Samen met Emile Verhaeren, Romain Rolland, Stefan Zweig en Léon Bazalgette tekende zich zo de Parijse kring van Rilke af. In deze tentoonstelling brengt Van de Perre niet alleen de figuren uit de kring van Rilke bijeen, maar door allerhande spiegelingen probeert hij in zijn werk ook de visie van Rilke op de ‘dingen’ en de wereld die hem omringt tot de zijne te maken. Naar aanleiding van deze tentoonstelling werd er een bijzonder boek uitgegeven: Rilkes cirkel, waarin de beelden, tekstfragmenten en beschouwingen van Van de Perre in mekaar overgaan.

 

Gerolf Van de Perre (°1965) is kunstschilder, auteur en docent aan de Sint-Lucas Academie te Gent. Een verblijf in China heeft hem geïnspireerd tot het maken van enkele beeldvertellingen, maar gaandeweg heeft ook de literaire dimensie zich in zijn werk gemanifesteerd: Dichter in de massa (1910) was geïnspireerd door De aantekeningen van Malte Laurids Brigge van Rainer Maria Rilke en Le Grand Meaulnes Revisited (2016) was gebaseerd op het cultboek van Alain Fournier: Le Grand Meaulnes. De Rilke-cyclus van Gerolf Van de Perre was te zien op het Kunstenfestival van Watou in 2011 en Le Grand Meaulnes werd tentoongesteld in het Kasteel van Gaasbeek in 2016. Rilkes Cirkel sluit aan bij de twee voorgaande tentoonstellingsprojecten.

 

Expo: Rilkes cirkel van 9 maart tot 25 mei 2025: open van donderdag tot zondag, op feestdagen (11-18u), of op reservatie. Vernissage: zondag 9 maart 2025 om 11u. Gelieve uw komst te melden voor de vernissage. 


Praktische informatie

Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Stap binnen in het universum van Eddy Stevens: Dressings, een solotentoonstelling bij VCRB Gallery

12 sep 19 okt
Tentoonstellingen Schilderijen
Out of A Box
Antwerpen - Antwerpen
Kunstenaar Eddy Stevens viert zijn zestigste verjaardag met een nieuwe solotentoonstelling in de VCRB Gallery. Dressings toont een ruime selectie van zijn schilderijen uit de afgelopen tien jaar. Elk werk is voor Stevens een dagboekpagina: een intieme momentopname waarin gevoelens, gedachten en reflecties vorm krijgen. Zijn oeuvre is gelaagd, symbolisch en emotioneel geladen. Thema’s verschuiven doorheen de jaren, maar zijn zoektocht naar de menselijke conditie blijft centraal staan. Kledij en

A walk on the border

Elke zondag van 11:00 van 18:00 van 11:00 van 18:00
Tentoonstellingen Schilderijen
Art Gallery The Painted Performance
Merelbeke - Vlaams Gewest
De expo “A walk on the border” van kunstenaar Martin Uvijn opent op 2 november 2025 in Art Gallery The Painted Performance (Merelbeke-Melle). Tijdens de vooropening wordt ook het boek “52 sleutels tot inzicht” van Isabelle Slock voorgesteld, waarvan de cover een werk van Uvijn is. Uvijn staat bekend om zijn eigenzinnige stijl, trouw aan klassieke technieken maar tegelijk vernieuwend, met remakes en abstracte experimenten die conventies doorbreken. Zijn werk balanceert tussen vorm en inhoud, filo
Nog meer evenementen Tentoonstellingen > Schilderijen

Andere evenementen Mechelen

Nog meer evenementen Mechelen
www.filous.be
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag