image - Use Knife

Over

Use Knife is het spannende resultaat van de rauwe synergie tussen de Iraakse zanger en percussionist Saif Al-Qaissy en de Belgische muzikanten Kwinten Mordijck en Stef Heeren, bekend om hun passie voor analoge synthesizers en organische blaasinstrumenten.Terwijl Al-Qaissy’s Arabische vocalen de contouren van poëtische beelden uit zijn verleden vormen, maken de felle synthsequenties, vervormde samples en zware Arabische percussie hun politiek geladen nummers zowel emotioneel meeslepend als sonisch ontwrichtend.De band vertelt een noodzakelijke boodschap over vrijheid, verantwoordelijkheid en de kloof tussen de oosterse en westerse denkwijze. Zelfs de instrumentatie weerspiegelt deze voortdurende spanning: intuïtief vermengen ze vervormde industriële texturen en stotende EBM-pulsen met broze Iraakse ritmes en tonaliteiten. Use Knife creëert zo een unieke harmonie tegen de dissonante mondiale achtergrond.Hun debuutalbum The Shedding of Skin werd in september 2022 uitgebracht door VIERNULVIER Records en kreeg lovende kritieken van onder andere The Quietus, Mixmag en Knack Focus. Na de release van de plaat traden ze op in heel Europa en Canada, op festivals als Le Guess Who?, Sonic City, Videodroom, Grauzone, Botanique, Worm, Wrong Fest, Roadburn, Suoni Per Il Popolo, Wave-Gotik-Treffen en We Are Open.Meer dan zomaar een ontmoeting tussen oosterse en westerse culturen, is hun nieuwe album État Coupable (maart 2025) een ware fusie van cultuur en politiek, waarin de vaardigheden van de drie bandleden op een geheel nieuwe manier samenkomen. Het album werd gemixt door Radwan Ghazi Moumneh van Jerusalem in My Heart, die ook het contrasterende, ambient tweede deel van de titeltrack creëerde. Bekend om hun oog voor detail op elk niveau - van klankkleur tot live-optredens en videoproductie - werkt Use Knife samen met de multidisciplinaire kunstenaar Youniss Ahamad, die een unieke visuele taal voor de band ontwikkelde. Naast muziekvideo’s en artwork die rauwheid oproepen door directe, vervormde beelden, ontwierp Ahamad ook scenografie en visuals die de liveshow naar een hoger niveau tillen.Dat resulteert volgens The Quietus in “an all-embracing vortex that allows those experiencing it to plunge, headfirst, into a hypnotic state that veers between a dreamlike trance and a sensual workout”.
Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit

Kunst- en ambachtenmarkt Tremartre 2025 te Tremelo

07 sep 2025
Diverse Activiteiten Kunst- en ambachtsmarkten
Kunstmarkt Tremartre
Tremelo - Brabant Flamand
Tremarte 2025 – Kunst & Ambachtenmarkt in het hart van Tremelo! ✨🎨 Op zondag 7 september verandert het dorpsplein onder de kerktoren van Tremelo in een bruisend centrum van creativiteit, vakmanschap en gezelligheid! Welkom op Tremarte, de jaarlijkse kunst- en ambachtenmarkt waar passie en talent samenkomen.

Mojo & The Kitche Brothers + Sekushi

Tot 18 okt 2025
Concerten Pop / Rock / Pop-Rock
GC Den Dries
Retie - Anvers
Bij het vallen van de eerste bladeren brengen we jullie twee Belgische bands die je live móét gezien hebben. Verwacht psychedelische triprock, bezwerende grooves en een flinke brok energie. 🌀 Mojo & the Kitchen Brothers sleuren je mee naar de vroege jaren ’70 met hun mix van zware progrock en psychedelica. Denk aan Black Sabbath, Pink Floyd en Wishbone Ash, maar met de voeten stevig in het nu. 🔥 Sekushi klinkt als Khruangbin’s licht verwilderde broer, Charles Bradley op een trip of Ennio Morri
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit

Pelter Skelter: EQUAL IDIOTS

31 okt 2025
Concerten Pop / Rock / Pop-Rock
CC Palethe
Pelt - Vlaams Gewest
Vergeet alles wat je denkt te weten over Equal Idiots. Hun nieuwe titelloze plaat heeft zoveel meer gelaagdheid dan de Kempense kleigrond waaruit de band geboren is. Met producer Stijn Vanhoegaarden (Brutus) achter de knoppen hebben Thibault Christiaensen (31) en Pieter Bruurs (31) niet alleen het beste maar ook meest veelzijdige album van hun carrière gemaakt.
Nog meer evenementen Concerten > Pop / Rock / Pop-Rock
Nog meer evenementen Région de Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag