FORMATERA door Harmen Van Der Tuin bij 22MUSE / Antwerpen

image - FORMATERA door Harmen Van Der Tuin bij 22MUSE / Antwerpen

Over

We zijn verheugd u uit te nodigen voor een fascinerende reis door de wereld van de Nederlandse kunstenaar Harmen Van der Tuin, nu hij Formatera - zijn eerste solotentoonstelling in België - onthult. Deze unieke showcase verkent de dynamische wisselwerking tussen vorm, materie, structuur en licht. In zijn werk komen licht, schaduw en textuur samen in een betoverende dans, waardoor een ervaring ontstaat die zowel visueel opvallend als tot nadenken stemmend is. De werken van Van der Tuin gaan verder dan wat je op het eerste gezicht ziet en bieden iets diepgaanders - een uitnodiging om te onderzoeken wat elk werk in ons opent.

 

Er zullen nieuwe werken te zien zijn uit de periode 2024-2025 - beschilderde sculpturen die de poëtische essentie van structuur, kleur, vorm en beweging onderzoeken. Met behulp van gemengde media en sculpturale hars afgewerkt met levendige pigmenten, brengen deze werken een frisse kijk op hedendaagse kunst. Elk werk wordt geleverd met een gesigneerd certificaat van echtheid en verdere details zijn op aanvraag verkrijgbaar.

 

Openingsreceptie donderdag 13.03.25

Van 18:00 tot 21:00 in aanwezigheid van de kunstenaar

RSVP voor 06.03.25

 

Kom naar Antwerpen voor een onvergetelijke avond vol kunst, gesprek en creativiteit.

 

 

Harmen van der Tuin is een Nederlandse kunstenaar die monumentale, tactiele schilderijen maakt waarin verf niet alleen een medium is, maar een autonoom object op zich wordt. Zijn werk beweegt zich op de grens tussen schilderkunst en beeldhouwkunst: hij brengt verf aan in dikke lagen, om het vervolgens vorm te geven, te verslepen en te modelleren met brede gebaren en aangepast gereedschap.

 

Wat hem drijft is het weergeven van de essentie van schilderkunst: kleur, textuur en beweging. Hij laat figuratie en verhaal volledig weg, zodat zijn werken pure materiële en visuele ervaringen worden. Soms monochroom, soms met subtiele kleurnuances, hebben zijn schilderijen een bijna glinsterende aanwezigheid waarin licht en schaduw een cruciale rol spelen.

 

 

Zijn proces is fysiek en intuïtief.

Het is een feest van ZIJN. De verf wordt niet simpelweg op het doek aangebracht, maar wordt gevormd tot een organische structuur die zichzelf lijkt te onthullen. Dit geeft zijn werken een sculpturale kwaliteit zonder iets buiten zichzelf te representeren.

 

In essentie draait zijn werk om de spanning tussen controle en loslaten, tussen hem als maker en de materie die zich manifesteert.

Zijn schilderijen bewegen zich moeiteloos tussen minimalisme en expressionisme. Net als de opeenvolging van seizoenen ontstaan ze op natuurlijke wijze.

 

 

 

Harmen van der Tuin (Zwolle, Nederland) is een gerenommeerd en veelzijdig beeldend kunstenaar met een carrière van meer dan 30 jaar. Zijn werk omvat schilderijen, tekeningen, sculpturen en design. Bekend om zijn vakmanschap en innovatieve benadering van materialen en thema's, zijn zijn creaties wereldwijd tentoongesteld in solo- en groepstentoonstellingen. Harmen heeft ook grootschalige projecten voltooid en samengewerkt met architecten, galeries en internationale kunstinstellingen. Zijn werken zijn permanent vertegenwoordigd in verschillende galeries en instellingen in Nederland, België en daarbuiten.

 

 

Harmen van der Tuin heft het onderscheid tussen formele en informele kunst op ten gunste van een nieuwe eenheid. Zijn kunstwerken versmelten schilderkunstige elementen met een objectachtig karakter en sublimeren het idioom dat inherent is aan zijn manier van denken. Harmens werk is tijdloos en universeel, waarbij de ervaring van schoonheid, het streven naar evenwicht en harmonie naadloos samengaan met fundamentele vormen, materie en kleurgebruik. Dit resulteert in radicale kunst die zijn contemplatieve aard behoudt.

- Age Hartsuiker, 2021

 

Museum Tentoonstellingen

Duitsland: Museum Falkenhof Rheine, Stedelijk Museum Hamm

Roemenië: Museum Orizond Boekarest

Nederland: Stedelijk Museum Zwolle, Museum De Fundatie Zwolle, Museum Het Palthehuis Oldenzaal, Museum Belvédère Oranjewoud, Kunstwegen Paviljoen Zwolle, MUGA Museum Heerenveen en Jacobuskerk Utrecht.

 

Solo tentoonstellingen

Harmen heeft grote solotentoonstellingen gehad in Trivandrum (India), door heel België, Nederland en nu bij 22Muse Antwerpen.

 

Groepstentoonstellingen

Harmen heeft deelgenomen aan groepstentoonstellingen in Singapore, Miami (USA), Shanghai (China), Bangalore (India), Trivandrum (India), Londen (Verenigd Koninkrijk), Berlijn (Duitsland), Hamburg (Duitsland), München (Duitsland), door heel België en Nederland.

 

Kunstbeurzen

Harmens werk is tentoongesteld op PAD Parijs (Frankrijk), AAF Wenen (Oostenrijk), AAF Hamburg (Duitsland), AFF Berlijn (Duitsland), Lineart Art Fair Gent (België) en een solo in Kunst RAI Amsterdam (Nederland).

 

Prijzen/erkenning

Harmens werk is erkend, bekroond en genomineerd door onder andere grote Nederlandse kunstorganisaties.

 

Belangrijke projecten bijv.

Ontwerp voor het Nederlands Paviljoen, Tuinbouw Wereldtentoonstelling, Shenyang, China (2004-2006). Plafondschilderingen, Openbare Bibliotheek, Rijssen, Nederland (2000).

 

 

22MUSE is een galerie voor hedendaagse kunst geboren uit een diepe passie voor kunst. De galerie is opgericht door Francis Van Laer en partners, Francis is alumnus van het Sotheby's Institute of Art met een specialisatie in Art & Business. De galerie streeft ernaar een delicaat evenwicht te vinden tussen het tentoonstellen van kunst op een manier die de visie van de kunstenaar op de meest overtuigende manier eer aandoet en tegelijkertijd klanten een ervaring te bieden die schoonheid in harmonie brengt met blijvende waarde. Bij 22MUSE geloven we dat een galerie voor hedendaagse kunst een cruciale toegangspoort is om de evoluerende geest van de moderne samenleving te begrijpen en ermee in contact te komen. Als platform voor zowel opkomende als gevestigde kunstenaars biedt onze galerie een dynamische omgeving waar kunstenaars hun visie op de complexiteit van de hedendaagse realiteit kunnen uiten.

 

Van abstracte schilderijen en fotografie tot design en conceptuele installaties, 22MUSE verkent een divers scala aan artistieke uitingen die de veelzijdige aard van het hedendaagse leven weerspiegelen. Met een focus op innovatie, experiment en diversiteit nodigt 22Muse je uit voor een voortdurende verkenning van wat kunst kan zijn in de 21e eeuw. Vergezel ons op deze reis terwijl we de grenzen van artistieke expressie blijven verleggen en een ruimte bieden waar creativiteit en tot nadenken stemmende dialoog floreren.

 

Kunstenaars die momenteel worden vertegenwoordigd door 22MUSE zijn: Ahryun Lee, Albert Willem, Celine Ali, Ethel Coppieters, Giacomo Piussi, Harmen Van Der Tuin, Ileana Moro, Jae Ko, Julian Voss- Andreae, Marc Lagrange, Micky Hoogendijk, Richard Phillips, Ronald A. Westerhuis, Vincent Lagrange en Steen Ipsen. De galerie is gevestigd in het hart van Antwerpen.

 

We kijken ernaar uit u te verwelkomen op deze uitzonderlijke tentoonstelling en de transformerende kracht van kunst met u te delen!

 

Statius PR, opgericht door Maarten Statius Muller, is een internationaal adviesbureau gespecialiseerd in hedendaagse ambachten, design, architectuur en kunst. Met 25 jaar ervaring werkt Statius PR samen met toonaangevende ontwerpers, kunstenaars en merken om high-end design over de hele wereld te promoten.

Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Marc Roos toont zijn Sculpturen

08 nov 11 nov
Tentoonstellingen Sculpturen
Keramiek Marc Roos
Melle - Oost-Vlaanderen
Ontdek de gelaagde keramiek van Marc Roos tijdens vier open dagen in zijn atelier in Melle. Van zaterdag 8 tot en met dinsdag 11 november opent Marc zijn deuren en geeft hij bezoekers de kans zijn werk en atelier van dichtbij te beleven. Zijn sculpturen worden laag voor laag opgebouwd in klei: een proces van tijd, concentratie en herhaling dat resulteert in vormen met een sterke aanwezigheid. Tijdens ArtistMeeting in Knokke ontving Marc recent een award uit handen van kunstcriticus Hugo Brutin...

Fortendag fort 8 Hoboken

09 nov 2025
Tentoonstellingen Varia
Fort 8
Hoboken - Antwerpen
De jaarlijkse Fortendag is in de eerste plaats een ontmoetingsdag voor fortenliefhebbers. Wat is er te zien of te doen: * een kleinschalige beurs met boeken over militaria en forten van alle periodes. * rondleiding met gids die de geschiedenis van fort 8 vertelt. Er zijn wandelingen om 11, 13 en 15 uur. * expo over krijgsgevangen Hobokenaren en verzetsstrijders in de Tweede Wereldoorlog * tentoonstelling van schilderijen van een Brialmontfort van Christiane van Wetter. * Om 15 uur op...
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit

André Van Schuilenbergh. "Magnolia's"

21 dec 2025
Tentoonstellingen Schilderijen
Galerie Art Depot
Bonheiden - Antwerpen
André’s magnolia’s zijn een serie vol optimisme, nostalgie en schilderachtige schoonheid, ze baden in een rustgevende en vredige sfeer, als metafoor voor de kwetsbaarheid en vluchtige vreugde van het leven. We tonen een dertigtal werken, van grote kanjers op doek tot schattige kleine aquarellen op papier.“Deze bloemen geven ons een positieve boost. En die lijn tracht ik ook door te drukken in de schilderijen die op en top optimistisch zijn bedoeld. Tezelfdertijd zijn magnolia’s ook weer een...
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit

Open Expo Etienne Jammaers

31 okt 28 dec
Tentoonstellingen Schilderijen
Turnhout
Turnhout - Antwerpen
Welkom op onze Open Expo van Etienne Jammaers Etienne Jammaers ° 03-08-1962Op weg, op zoek naar een thuis, is het thema dat vanaf dan alle schilderijen en driedimensionele beelden verbindt. De zoekende mens of ander wezen met zijn lasten of integendeel helemaal bevrijd, onderweg, aankomend of vertrekkend..Leegte, het ontbreken van .. , vind je in ieder werk terug. Huizen stralen geen warmte uit, zijn slechts tijdelijke onderkomens. Landschappen zijn onbewoond, zeezichten...

Andere evenementen Tentoonstellingen > Sculpturen

GRACE GRIT GRIN / ILKE COP

15 nov 18 jan 2026
Tentoonstellingen Galerijen
Galerie Tatjana Pieters
Gent - Oost-Vlaanderen
TATJANA PIETERS is vereerd u uit te nodigen voor 'Grace Grit Grin', de derde solotentoonstelling van Belgisch kunstenaar Ilke Cop, parallel aan '[GUEST] curated by Ilke Cop', een gecureerde reactie van gevierd Zuid-Afrikaans kunstenaar Kendell Geers. De galerie vormt het decor voor een intergenerationele dialoog tussen twee compromisloze stemmen in de hedendaagse kunst, resulterend in een geladen uitwisseling rond de codes van de kunstgeschiedenis, het (vrouwelijke) lichaam en de subversieve kracht...

[GUEST] Curated by Ilke Cop / Kendell Geers

15 nov 18 jan 2026
Tentoonstellingen Schilderijen
Galerie Tatjana Pieters
Gent - Oost-Vlaanderen
TATJANA PIETERS is vereerd u uit te nodigen voor 'Grace Grit Grin', de derde solotentoonstelling van Belgisch kunstenaar Ilke Cop, parallel aan '[GUEST] curated by Ilke Cop', een gecureerde reactie van gevierd Zuid-Afrikaans kunstenaar Kendell Geers. De galerie vormt het decor voor een intergenerationele dialoog tussen twee compromisloze stemmen in de hedendaagse kunst, resulterend in een geladen uitwisseling rond de codes van de kunstgeschiedenis, het (vrouwelijke) lichaam en de subversieve kracht...
Nog meer evenementen Tentoonstellingen > Sculpturen

Andere evenementen Oudaan (Spaanse Wallen) [area]

film: Big Bike Film Night - Antwerpen

12 nov 2025
Films Projectie
Antwerpen
Antwerpen - Antwerpen
'The Big Bike Film Night' is een filmavond die het hart van elke fietsliefhebber sneller laat kloppen. Van adembenemende bergpaden tot ontroerende verhalen over vriendschap en doorzettingsvermogen, deze filmavond viert de vrijheid, passie en magie van het fietsen. De 'Big Bike Film Night' zit vol actie, humor en inspiratie. Verwacht spectaculaire gravelbike-avonturen op ruig terrein, hartverwarmende verhalen over kameraadschap en poëtische films over het buitenleven. Van sneeuwliefhebbers...
Nog meer evenementen Oudaan (Spaanse Wallen) [area]
www.filous.be
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe
WEDSTRIJDEN
Doe mee aan onze wedstrijden
Ontdek de wedstrijden

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag