De charme van de Hanbok delen tegen Belgische monumenten

image - De charme van de Hanbok delen tegen Belgische monumenten

Over

De tentoonstelling zal 21 foto's tonen van Belgische inwoners die hanboks dragen, geleverd door het culturele centrum, genomen tegen de achtergrond van de monumenten van drie symbolische Belgische steden: Brussel, Antwerpen en Dinant. Naast de tentoonstelling zullen informatieve materialen worden verstrekt waarin de componenten en geslachtsverschillen van de hanbok worden geïntroduceerd voor lokale bewoners die niet bekend zijn met deze traditionele Koreaanse kleding.


Geïnspireerd door de populaire ervaring van 'Gyeongbokgung Hanbok Photo Shoot' voor buitenlandse toeristen die Korea bezoeken, organiseerde het culturele centrum van juli tot oktober 2024 een hanbokervaring-wedstrijd genaamd 'K-Culture, Hanbok on the Road'. De wedstrijd ontving in totaal 171 aanmeldingen uit drie steden, en 8 teams bestaande uit 18 deelnemers werden geselecteerd. De deelnemers bestonden uit inwoners van België, Griekenland, Oekraïne, Slovenië, Roemenië en geadopteerde Koreanen. De geselecteerde deelnemers hadden de unieke kans om hun gekozen hanbok te dragen en modellen te worden op de foto's die in de grote Belgische steden zijn genomen.


De deelnemers, die diverse verhalen hebben, delen een diepe interesse en genegenheid voor de Koreaanse cultuur. Het culturele centrum gaf prioriteit aan gezinsunits en immigrant-aanvragers in het selectieproces om de waarden van inclusie en integratie door middel van de Koreaanse cultuur in Europa te bevorderen.


Bovendien, vanwege de groeiende vraag naar Koreaanse culturele ervaringen onder lokale bewoners, zal het Koreaanse Culturele Centrum vanaf maart dit jaar elke laatste zaterdag van de maand een maandelijkse Koreaanse culturele ervaringsbijeenkomst organiseren genaamd 'K-Culture Playground'. Het eerste evenement, 'K-Tradition Day', zal plaatsvinden op 29 maart en zal verschillende traditionele culturele ervaringsprogramma's aanbieden zoals hanbok passen, Yutnori en Gonggi spelen.

Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Brussels Philharmonic Orchestra : Nuits d'été van Berlioz & 5de van Tchaikovski

20 sep 2025
Concerten Klassiek / Modern / Barok / Klokkenspel
Théâtre Saint-Michel
Etterbeek - Brussel
Berlioz zingt Les Nuits d'été, met de stem van sopraan Sara Hamidi, die ons vervolgens twee traditionele Perzische liederen zal voortbrengen.. De viool van de getalenteerde Alan Arif neemt ons mee op een Kurdish Dans, een wereldpremière van componist Qoutayba Neaimi. Een betoverende avond tussen Oost en West, met als hoogtepunt de 5e Symfonie van Tsjaikovski. De musici van Brussels Philharmonic Orchestra, onder de bezielende leiding van David Navarro-Turres, doen er alles aan om je mee te nemen

Andere evenementen Tentoonstellingen > Foto's

Tentoonstelling Inner Waves - VCRB Knokke

08 aug 30 sep
Tentoonstellingen Schilderijen
Knokke-Heist
Knokke-Heist - Flandre Occidentale
Matthias Verginer staat bekend om zijn verfijnde, gelaagde sculpturen die balanceren tussen realisme en symboliek. Met Inner Waves brengt hij een poëtische verkenning van introspectie en de wisselwerking tussen het innerlijke gevoel en de uiterlijke wereld. De tentoonstelling opent deze zomer op 8 augustus tijdens de Nacht van het Zoute in Knokke bij VCRB Gallery.

Stap binnen in het universum van Eddy Stevens: Dressings, een solotentoonstelling bij VCRB Gallery

12 sep 19 okt
Tentoonstellingen Schilderijen
Out of A Box
Antwerpen - Antwerpen
Kunstenaar Eddy Stevens viert zijn zestigste verjaardag met een nieuwe solotentoonstelling in de VCRB Gallery. Dressings toont een ruime selectie van zijn schilderijen uit de afgelopen tien jaar. Elk werk is voor Stevens een dagboekpagina: een intieme momentopname waarin gevoelens, gedachten en reflecties vorm krijgen. Zijn oeuvre is gelaagd, symbolisch en emotioneel geladen. Thema’s verschuiven doorheen de jaren, maar zijn zoektocht naar de menselijke conditie blijft centraal staan. Kledij en
Nog meer evenementen Tentoonstellingen > Foto's
Nog meer evenementen Région de Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest
www.filous.be
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag