Belgian National Orchestra, Hermus & Lamsma

image - Belgian National Orchestra, Hermus & Lamsma

Over

Naarmate Bartók zich steeds verder verdiepte in traditionele muziek, begon hij de elementen die hij ontdekte geleidelijk in zijn composities te verwerken. Zo zijn de Zes Roemeense volksdansen gebaseerd op melodieën uit Transsylvanië. Oorspronkelijk droeg het werk de titel Zes Hongaarse volksdansen, maar in 1920 veranderde Bartók de naam, nadat Transsylvanië onderdeel werd van Roemenië.
De Rapsodieën voor viool vormen een verdere verkenning van Bartóks unieke stijl. Oorspronkelijk geschreven voor viool en piano, zijn ze virtuozer dan de Zes volksdansen, en brengen ze de rijke folklore nog dichter bij de concertzaal. Later werden ze georkestreerd, waarbij traditionele instrumenten zoals de cimbalom een plek kregen in het orkest.

De Danssuite, gecomponeerd in 1923 voor de vijftigste verjaardag van de fusie van de steden Boeda en Pest, weerspiegelt Bartóks diepgaande etnomusicologische onderzoek. Hij ging verder dan patriottische inspiratie, verweefde Arabische, Roemeense en andere muzikale tradities en liet ze in harmonie naast elkaar bestaan.
Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Brussels Philharmonic Orchestra : Nuits d'été van Berlioz & 5de van Tchaikovski

20 sep 2025
Concerten Klassiek / Modern / Barok / Klokkenspel
Théâtre Saint-Michel
Etterbeek - Brussel
Berlioz zingt Les Nuits d'été, met de stem van sopraan Sara Hamidi, die ons vervolgens twee traditionele Perzische liederen zal voortbrengen.. De viool van de getalenteerde Alan Arif neemt ons mee op een Kurdish Dans, een wereldpremière van componist Qoutayba Neaimi. Een betoverende avond tussen Oost en West, met als hoogtepunt de 5e Symfonie van Tsjaikovski. De musici van Brussels Philharmonic Orchestra, onder de bezielende leiding van David Navarro-Turres, doen er alles aan om je mee te nemen
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit

Vespro della Beata Vergine, C. Monteverdi, at Brussels Cathedral

01 okt 2025
Concerten Klassiek / Modern / Barok / Klokkenspel
Cathédrale des Saints-Michel-et-Gudule
Brussel - Brussel
Vespro della Beata Vergine, Claudio Monterverdi Dit meesterwerk, dat gebeden tot de Maagd Maria op muziek zet, waaronder het beroemde Magnificat, wordt integraal uitgevoerd door Currende, een toonaangevend vocaal en instrumentaal ensemble voor oude muziek Met uitmuntende internationale solisten Claire Lefilliâtre, Sopraan Anne-Kathryn Olsen, Sopraan Reinoud Van Mechelen, Tenor Sean Clayton, Tenor onder leiding van Erik Van Nevel.
Nog meer evenementen Concerten > Klassiek / Modern / Barok / Klokkenspel
Nog meer evenementen Région de Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest
www.filous.be
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag