‘In between sculpture’ • Hanneke BEAUMONT’s werken op paper

image - ‘In between sculpture’ • Hanneke BEAUMONT’s werken op paper

Over

LKFF Art Projects presenteert met trots een unieke tentoonstelling over de werken op papier van de Nederlandse kunstenaar Hanneke Beaumont. 


« Grotendeels onbekend en enigszins aarzelend tentoongesteld, behoren de tekeningen tot de meest bezielde aspecten van haar oeuvre.  Het zijn geen voorbereidende werken die leiden tot een model of een sculptuur op ware grootte, maar de tekeningen ontstaan binnen het sculpturale proces of ontstaan als reflecties op bepaalde werken. ”

Prof. J. A. Becherer, « The Quiet Between »


Hoewel ze het meest bekend is om haar androgyne menselijke figuren in terracotta, brons en ijzer, biedt deze tentoonstelling een zeldzame kans om een minder bekend maar integraal aspect van haar artistieke praktijk te verkennen: haar tekeningen. Beaumont’s benadering van tekenen is inherent sculpturaal. 

Ze legt de nadruk op volume, reliëf en materie, in navolging van de natuurlijke pigmenten en 

oppervlaktebehandelingen die haar sculpturen kenmerken. 


Beaumont legt uit dat ze geniet van de onmiddellijkheid van tekenen en schilderen in vergelijking met de langzame opbouw die nodig is bij het werken in klei. Een deel van Beaumonts tekeningen dienen als voorstudies voor haar sculpturale figuren, maar meestal inspireren de sculpturen wat er op papier komt. 


Door de focus te verleggen van beeldhouwen naar tekenen, ontdekken we een kunstenaar wiens visie veel verder gaat dan de grenzen van een enkel medium of genre. 


Opening op zondag 30 maart in aanwezigheid van de kunstenaar.

Praktische informatie

Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Brussels Philharmonic Orchestra : Nuits d'été van Berlioz & 5de van Tchaikovski

20 sep 2025
Concerten Klassiek / Modern / Barok / Klokkenspel
Théâtre Saint-Michel
Etterbeek - Brussel
Berlioz zingt Les Nuits d'été, met de stem van sopraan Sara Hamidi, die ons vervolgens twee traditionele Perzische liederen zal voortbrengen.. De viool van de getalenteerde Alan Arif neemt ons mee op een Kurdish Dans, een wereldpremière van componist Qoutayba Neaimi. Een betoverende avond tussen Oost en West, met als hoogtepunt de 5e Symfonie van Tsjaikovski. De musici van Brussels Philharmonic Orchestra, onder de bezielende leiding van David Navarro-Turres, doen er alles aan om je mee te nemen
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit

Vespro della Beata Vergine, C. Monteverdi, at Brussels Cathedral

01 okt 2025
Concerten Klassiek / Modern / Barok / Klokkenspel
Cathédrale des Saints-Michel-et-Gudule
Brussel - Brussel
Vespro della Beata Vergine, Claudio Monterverdi Dit meesterwerk, dat gebeden tot de Maagd Maria op muziek zet, waaronder het beroemde Magnificat, wordt integraal uitgevoerd door Currende, een toonaangevend vocaal en instrumentaal ensemble voor oude muziek Met uitmuntende internationale solisten Claire Lefilliâtre, Sopraan Anne-Kathryn Olsen, Sopraan Reinoud Van Mechelen, Tenor Sean Clayton, Tenor onder leiding van Erik Van Nevel.
Nog meer evenementen Tentoonstellingen > Galerijen
Nog meer evenementen Vlaams-Brabant
www.filous.be
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag