Delle Donne Consort | Attraction and repulsion

image - Delle Donne Consort | Attraction and repulsion

Over

"O Dolce, o dolce vita mia che t'haggio fatto
che minacci ogn' hor ogn' hor con tue parole,
come nev' al sole, et io mi struggo."


"Oh Zoete, oh zoete mijn leven wat heb ik je gedaan
dat je me elk uur bedreigt, met je woorden,
als sneeuw voor de zon, en ik smelt weg."


Delle Donne Consort presenteert een polyfoon liefdesverhaal met een toxische twist. Dit programma onthult de diverse aspecten van liefdesthema's uit de 16e eeuw tijdens de Italiaanse renaissance, belichaamd in de Napolitaanse Villanellen en hun unieke invloed op de westerse muziek.

Het geromantiseerde liefdesverhaal begint met een gepassioneerde, maar naïeve aantrekkingskracht, die plotseling wordt verstoord door een onverwachte afstoting. Dit leidt tot een reeks emoties, van serieuze twijfels en tragische liefdesverhalen tot sprankelende pastorale scènes en pure liefde.


De villanella ontstond in de 16e-eeuwse Italië en werd in die tijd enorm populair. Hoewel het gedicht gebaseerd is op een volkstraditie, ontwikkelde de muzikale vorm zich niet uit een volksvorm, maar was eerder een reactie op de meer verfijnde vorm van het madrigaal. Het was vaak een parodie op populaire madrigaalteksten en -muziek. Het woord zelf is afgeleid van het middeleeuwse Latijn Villanis dat vertaald kan worden als boer of dienaar, wat betrekking heeft op het pastorale onderwerp ervan. Terwijl de eerste villanella-composities werden gepubliceerd door Giovanni Domenico da Nola, werden enkele van de belangrijkste voorbeelden gecomponeerd door grote madrigalisten zoals Adriaan Willaert (Rumbeke) en Orlando di Lasso (Mons), die andere bekende Vlaamse polyfonisten beïnvloeden, waaronder Cipriano de Rore (Ronse) en Josquin des Prez.


Delle Donne Consort is een internationaal blokfluitensemble, opgericht in 2020 door vier jonge musici uit België, Hongarije en Italië: Serena Agosto, Lieve De Sadeleer, Kinga Ludvai en Frederike Van Lindt.


Dit concert vindt plaats in het kader van 'De Rore Festival 500 + 10 jaar!'
Bekijk hier het volledige programma: De Rore Festival 500 + 10 jaar! | Ronse


Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Brussels Philharmonic Orchestra : Nuits d'été van Berlioz & 5de van Tchaikovski

20 sep 2025
Concerten Klassiek / Modern / Barok / Klokkenspel
Théâtre Saint-Michel
Etterbeek - Bruxelles
Berlioz zingt Les Nuits d'été, met de stem van sopraan Sara Hamidi, die ons vervolgens twee traditionele Perzische liederen zal voortbrengen.. De viool van de getalenteerde Alan Arif neemt ons mee op een Kurdish Dans, een wereldpremière van componist Qoutayba Neaimi. Een betoverende avond tussen Oost en West, met als hoogtepunt de 5e Symfonie van Tsjaikovski. De musici van Brussels Philharmonic Orchestra, onder de bezielende leiding van David Navarro-Turres, doen er alles aan om je mee te nemen
Nog meer evenementen Concerten > Klassiek / Modern / Barok / Klokkenspel
Nog meer evenementen Oost-Vlaanderen
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag