Over
Zouden ze elkaar ooit ontmoet hebben zonder het theater? De een groeide op in een dorp in de Franse streek van Berry als dochter van communistische onderwijzers. De ander, de jongste van een katholiek en welgesteld gezin, werd geboren in België. Hun paden kruisten elkaar op het Conservatorium van Brussel. Hoewel hun werelden mijlenver uit elkaar lagen, delen Magali Pinglaut en Valérie Bauchau een diepe liefde voor theater. Uit die onwaarschijnlijke vriendschap ontstond deze voorstelling.
Op het podium herbeleven ze de paden die ze hebben bewandeld, waarbij ze persoonlijke herinneringen verweven met de grote Geschiedenis. Voor de ene betekent dit het tonen van theater als een ruimte voor emancipatie en deconstructie, waar verschillen met elkaar in dialoog gaan. Voor de andere draait het om het zichtbaar maken van de “bescheiden” figuren binnen families, en in het bijzonder de vrouwen die de sociale strijd leiden.
Om deze tweestemmige compositie te orkestreren, deden ze een beroep op Isabelle Pousseur, een toonaangevende regisseuse die haar scherpe blik en rijke podiumervaring aanlevert. Jean-Baptiste Delcourt vervolledigt het geheel met een waardevol extern perspectief. Zo viert Du côté de chez Elle(s) op schitterende wijze de vruchtbare vriendschappen die een blijvende indruk nalaten.
Première
Coproductie Théâtre National Wallonie-Bruxelles