Loisirs - Plezier Brussels 1920 - 1940

image - Loisirs - Plezier Brussels 1920 - 1940

Over

Dit jaar staat helemaal in het teken van art deco. Het Autrique Huis besloot dat op een luchtige manier te vieren met een verfrissende duik in de vrijetijdsbestedingen van die bijzondere periode, die de geschiedenis zou ingaan als 'het interbellum'. De Brusselaars hadden er toen geen flauw benul van dat er weldra weer een oorlog zou losbarsten. Ze smeten zich uitgelaten in het leven, hongerig naar ontspanning en vertier.


Ze ontdekten snelle auto's en het luchtruim. Ze genoten met volle teugen van toerisme voor iedereen, van de opkomst van de geluidsfilm, het wonder van de radio die woningen veroverde, van jazzclubs, cabarets en musichalls die tot de nok vol zaten en van populaire sport die veel
mensen samenbracht.


Affiches, magazines, foto's, bordjes van email en andere voorwerpen dompelen je onder in de sfeer waarin de Brusselaars toen leefden, met een focus op grafische ontwerpers en illustratoren, en Brusselse en Belgische bedrijven die je zullen verbazen met hun vindingrijkheid en moderniteit. Op het programma: Leo Marfurt, Lucien De Roeck, Francis Delamare, Jeanne Hovine, Peter De Greef, maar ook René Magritte, Hubert Dupond, Mark Severin en veel andere grote namen.


 


Tentoonstellingscommissaris: Cristina Marchi



Praktische informatie

Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Nog meer evenementen Tentoonstellingen > Expo's over grafische kunst
Nog meer evenementen Région de Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe
WEDSTRIJDEN
Doe mee aan onze wedstrijden
Ontdek de wedstrijden

Thema's

Ontdek de Meesterwerken: een abonnement op de absolute topconcerten van het seizoen 2025-2026

Al bijna een eeuw staat het Belgian National Orchestra garant voor symfonische topkwaliteit in België. Als huisorkest van de iconische Henry Le Bœufzaal in Bozar combineert het traditie met vernieuwing in ambitieuze programma’s vol klassieke meesterwerken, hedendaagse creaties en prestigieuze samenwerkingen. Het orkest is een vaste waarde in het Brusselse culturele leven, maar schittert ook op internationale podia en speelt een sleutelrol in evenementen als de Koningin Elisabethwedstrijd.

Vandaag

Meer evenementen vandaag