Over
De Vier Elementen – 5/12
Ter opening van het Music Chapel Festival De Vier Elementen neemt het orkest Les Métamorphoses met onze solisten het publiek mee op een muzikale reis waar water, aarde, lucht en vuur tot leven komen in vier contrasterende werken. Van Haydns stormende wateren tot Poulencs vlammend vuur, via Sjostakovitsjs aardse gewicht en Weinbergs luchtige elegantie, vormt deze eerste avond een poëtisch parcours door de elementen.
Water – Haydn, Symfonie nr. 39 “La Tempesta di Mare”
Componist rond 1765-68, deze mineursymfonie weerspiegelt de Sturm und Drang-geest. Onverwachte stiltes en plotselinge uitbarstingen creëren spanning, terwijl het zeldzame gebruik van vier hoorns een donkere klankkleur toevoegt. De energieke thema’s roepen het beeld op van een onstuimige, onvoorspelbare zee vol vitaliteit.
Aarde – Sjostakovitsj, Cello Concert nr. 1
Geschreven in 1959 voor Mstislav Rostropovitsj, boeit dit concerto met een levendig en ironisch eerste deel, een lyrisch Moderato, een indrukwekkende Cadens en een energieke Finale. Alexander Warenberg combineert kracht en expressie, ondersteund door het orkest, en belichaamt de aardse kracht van het werk.
Lucht – Weinberg, Concertino voor viool en strijkers
Het Concertino van 1948 ontvouwt luchtige, zwevende melodielijnen. Rino Yoshimoto combineert virtuositeit en lyrisch spel, gedragen door de transparante strijkers, waardoor de lucht zijn vrijheid en beweging krijgt.
Vuur – Poulenc, Concerto voor twee piano’s
Geschreven in 1932, schittert dit concerto door Stravinskiaanse energie en kristallijne klanken geïnspireerd door Balinese muziek. Het Larghetto eert Mozart, gevolgd door romantische uitbarstingen. Het Allegro-finale, met sprankelende ritmes en jazzy kleuren, ontvlamt als een sonisch vuurwerk, met Jonathan Fournel en Mirabelle Kajenjeri in een flamboyante dialoog van virtuositeit en muzikale compliciteit.
Flagey, Music Chapel
€ 41 > € 15