Dead Ladies Show #11 in Brussel

image - Dead Ladies Show #11 in Brussel

Over

Gaea Schoeters zal zoals altijd de dans met veel gevoel voor ritme leiden. Deze keer nodigde ze auteur Rachida Lamrabet uit die ons zal voorstellen aan de Marokkaanse dichteres en activiste Saida Menehbi. Auteur Anneleen Van Offel heeft het over de Litouwse archeologe Marija Gimbutas, en aan de hand van boekhandelaar Steven Van Ammel reizen we naar Parijs en bezoeken we de legendarische boekhandel Shakespeare & Company van Sylvia Beach. Sopraan Johanna Zimmer brengt samen met pianist Lies Colman muziek van Denise Tolkowsky en Irish Keening Songs.
over de gasten
Anneleen Van Offel (1991) is een schrijver die vertrekt vanuit het onderzoek, de reis, de ontmoeting. Voor haar debuutroman Hier is alles veilig reisde ze vier keer langdurig naar Israël en Palestina, waar ze in gesprek ging met soldaten en hun familie. Hun verhalen gebruikte ze als grondstof voor de roman. In 2024 verschijnt haar tweede boek, De stem van Sulina, waarin ze langs de Donau reist van bron tot monding en een verhaal vertelt over watergeesten en moederschap.
Rachida Lamrabet (1970) is naast schrijfster ook juriste. Met haar roman Vrouwland won ze in 2008 de prijs van het beste debuut. In 2008 verscheen haar verhalenbundel Een kind van god die in januari 2009 de Nederlandse BNG Nieuwe literatuurprijs kreeg. In september 2018 verscheen haar laatste roman Vertel het iemand. Voor deze roman ontving zij in 2019 zowel de Cultuurprijs van de KU Leuven als de Ultima der Letteren van de Vlaamse Gemeenschap.
Momenteel is zij praktijkassistente mensenrechten aan de faculteit rechten van de universiteit Gent en docente aan Odisee en Sint Lucas Hogescholen.
Steven Van Ammel (1976) heeft een ruime staat van dienst in het boekenvak. De voorbije vijfentwintig jaar werkte hij bij grote ketens, communistische uitgeverijen en onafhankelijke boekhandels. Als hij het niet te druk heeft met stukjes schrijven voor De Standaard werkt hij een boek met als werktitel 'De liefhebber. Over bibliomanie en andere ondeugden.'
Gaea Schoeters (1976) schrijft romans, theaterteksten en operalibretto's. Soms (en stiekem) waagt ze zich aan poëzie. Recent verschenen van haar de veelgeprezen roman Trofee en het prentenboek (N)Iets, dat ze samen met Gerda Dendooven maakte.
Pianiste Lies Colman (1978) houdt van uitdagingen, academisch en artistiek. Ze speelt solistisch, als kamermuzikante en liedpianiste, performt, onderzoekt, doceert en bedenkt. Het liefst beweegt ze zich op de grens tussen klassiek en hedendaags, tussen muziek en andere disciplines, tussen kunst en sociale wetenschap, zowel op als naast het podium.
De Duitse sopraan Johanna Zimmer is een veel gevraagde vertolkster van hedendaagse muziek, liedkunst en oratoria. Ze was o.a. te horen in de opera’s van Berlijn, Oslo en Antwerpen, en in concerten van Wenen tot Canada en China. In België kunnen we haar kennen van Annelies Van Parys’ opera Private View en van de muziektheaterproductie An Archive of Love, beide met Neuen Vocalsolisten Stuttgart.
Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

CAFE POËZIE - voor YOUNG ADULTS

29 jan 2026
Vertellingen / Literatuur Literatuur
Cultuurcentrum De Factorij
Nossegem - Vlaams-Brabant
CAFE POËZIE | DO 29/01 Ben je tussen 16 en 21 jaar? Hou je van taal, poëzie en een vleugje mysterie? Schrijf je zelf soms je emoties neer? Op Gedichtendag, donderdagavond 29 januari, ben jij uitgenodigd voor een gezellige avond vol woorden, creatieve gesprekken en verwondering. Helemaal in de sfeer van de Dead Poets Society ontdek je samen met dichter en bibliotheekmedewerker David Huyghe tijdens de try-out van onze poëzieleesclub hoe poëzie kan raken, verbinden en...
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit
Uitsluitend voor volwassenen

De Kille Kempen

13 mrt 2026
Vertellingen / Literatuur Vertellingen
Parochiecentrum Hulshout
Hulshout - Antwerpen
In de stille Kempen, op de purperen hei, staat een eenzaam huisje, met een lijk erbij…Deze avond werpt een ander licht op deze schijnbaar vreedzame regio in Vlaanderen. Welke sadistische moordenaar verscheen nooit voor assisen? En hoe zit het met de enige Kempense seriemoordenaar?Dit alles en nog veel meer komt aan bod op deze spannende en gevarieerde avond‘Hier heerst vaak zwijgplicht. Een soort omerta die goed past bij de gesloten Kempense mentaliteit
Nog meer evenementen Vertellingen / Literatuur > Literatuur
Nog meer evenementen Région de Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest
www.filous.be
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag