Panamarenko's Magic Carpet

image - Panamarenko's Magic Carpet

Over

Deze opmerkelijke sculptuur, die slechts één keer eerder werd gepresenteerd op de Biënnale van Sydney in 1979, is gratis te bezichtigen in Zaal 1 van S.M.A.K.


Tijdens zijn leven droomt, tekent, ontwerpt en creëert Panamarenko om de ultieme droom van vliegen te verwezenlijken: een manier vinden waarop de mens op eigen kracht door de lucht kan bewegen. Zijn werk balanceert tussen artistiek en technologisch experiment en neemt uiteenlopende vormen aan, zoals vliegtuigen, duikboten, auto’s en vogels. Het zijn telkens spectaculaire constructies van vreemde schoonheid, zowel speels als indrukwekkend.


In 1978 wordt Panamarenko – samen met onder meer Marina Abramović, Joseph Beuys, Marcel Broodthaers, Daniel Buren, Valie Export, Mario Merz, Hermann Nitsch en Gerhard Richter – uitgenodigd deel te nemen aan de tentoonstelling European Dialogue, die plaatsvindt in het kader van de derde Biënnale van Sydney in de Art Gallery of New South Wales. Panamarenko stelt een sculptuur van een vliegend tapijt tentoon, dat tot mei 1979 gepresenteerd wordt. Vervolgens keert het werk terug naar België waar het in het collectiedepot van S.M.A.K. bewaard wordt.


Vijfenveertig jaar later kan je het originele, houten Magic Carpet gratis ontdekken in Zaal 1 van S.M.A.K. De onthulling van het kunstwerk werpt nieuw licht op Panamarenko’s visionaire erfgoed en biedt een zeldzame kans om een historisch waardevol meesterwerk dat decennialang uit het zicht was te ontdekken.

Deze presentatie markeert de start van het Panamarenko 85-jaar in 2025 dat de Panamarenko Foundation viert in samenwerking met M HKA - Museum van Hedendaagse Kunst Antwerpen, KMSKA - Koninklijk Museum voor Schone Kunsten Antwerpen, het Havenhuis Port of Antwerp-Bruges, Opera Ballet Vlaanderen, Cultuurcentrum Scharpoord van Knokke-Heist, en met de publicatie Panamarenko Fundamentals, uitgegeven door Borgerhoff & Lamberigts.





Praktische informatie

Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Brussels Philharmonic Orchestra : Nuits d'été van Berlioz & 5de van Tchaikovski

20 sep 2025
Concerten Klassiek / Modern / Barok / Klokkenspel
Théâtre Saint-Michel
Etterbeek - Brussel
Berlioz zingt Les Nuits d'été, met de stem van sopraan Sara Hamidi, die ons vervolgens twee traditionele Perzische liederen zal voortbrengen.. De viool van de getalenteerde Alan Arif neemt ons mee op een Kurdish Dans, een wereldpremière van componist Qoutayba Neaimi. Een betoverende avond tussen Oost en West, met als hoogtepunt de 5e Symfonie van Tsjaikovski. De musici van Brussels Philharmonic Orchestra, onder de bezielende leiding van David Navarro-Turres, doen er alles aan om je mee te nemen
Nog meer evenementen Tentoonstellingen > Verschillende technieken
Nog meer evenementen Oost-Vlaanderen
www.filous.be
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag