Koningin Elisabeth Wedstrijd 2025 - Piano
Charleroi - Hainaut
Zalige films, gemaakt op kinderniveau, en boeiend voor alle leeftijden, zonder de problemen van rouw of het opbouwen van een leven erna te ontkennen. Een aanrader! De eerste aflevering won meerdere prijzen, wat de aanleiding was voor een reeks die we je graag laten ontdekken in twee voorstellingen van telkens drie afleveringen.
LA VIE DE CHÂTEAU: EPISODES 1, 2, 3
In “Violette et Régis” ontdekt Violette een nieuwe wereld, zonder haar ouders, met haar norse oom, een poetshulp die dolgraag danseres had willen zijn, en Geneviève, de maatschappelijk werkster. De “familiekerst” bij haar grootouders brengt oude familiale spanningen aan het licht die Violette zal overwinnen dankzij haar verbeelding, haar vastberadenheid en haar vriend Malcolm. In “Un château sous les eaux” verlaten Régis en Violette hun ondergelopen huis en trekken ze in bij Olga, een collega van het werk, en haar energieke tweeling Leslie en Ousmane.
LA VIE DE CHÂTEAU: ÉPISODES 4, 5, 6
In haar nieuwe school moet Violette “het podium op” om een gekostumeerde dans op te voeren in het kasteel, terwijl Régis zich ontpopt tot trainer. Olga en Régis zijn verliefd, een moeilijke situatie voor Violette om te accepteren, en ze zal discussiëren over dood en liefde met Louis XIV, “De geest van Versailles”. In “Retour à Paris” traceert Violette haar stamboom en duikt ze in haar herinneringen aan haar ouders. Vriendschap en vertrouwen zullen het verdriet uitwissen.