Agua Dulce (Ale Hop & Laura Robles)

image - Agua Dulce (Ale Hop & Laura Robles)

Over

‘Agua Dulce’ is een samenwerkingsproject van de in Berlijn gevestigde artiesten Alejandra Cárdenas (alias Ale Hop) en Laura Robles, en tevens de naam van het populairste strand in Lima, Peru – vlakbij waar beide artiesten als kinderen woonden, slechts een paar huizen van elkaar verwijderd, zonder elkaar ooit te ontmoeten! Jaren later bundelden ze hun krachten: Robles met een zelfgebouwde elektrische cajón en Cárdenas op elektrische gitaar en elektronica. Samen verkennen ze ritmische structuren die de ruggengraat vormen van de complexe Afro-Peruaanse muziek- en danstradities – een brede term voor de verschillende muzikale ontwikkelingen die de afgelopen twee eeuwen aan de Peruaanse Pacifische kust zijn ontstaan. Hun muziek is een radicale deconstructie van deze ritmes, met de cajón in het middelpunt – de Peruaanse trommelkist die tot slaaf gemaakte mensen maakten van fruitkisten, nadat Spaanse kolonisten in de 19e eeuw het gebruik van traditionele trommels verboden. Synthesizers en elektrische gitaar geven hun ritmes een nostalgische klankkleur.The Guardian vatte het als volgt samen: “Er is hartslagverhogende spanning en catharsis wanneer de muzikanten proberen het Peruaanse percussie-instrument opnieuw te verbinden met zijn slavernijverleden.”Het is Peruaanse muziek, maar niet zoals je die kent!
Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit

Kunst- en ambachtenmarkt Tremartre 2025 te Tremelo

07 sep 2025
Diverse Activiteiten Kunst- en ambachtsmarkten
Kunstmarkt Tremartre
Tremelo - Brabant Flamand
Tremarte 2025 – Kunst & Ambachtenmarkt in het hart van Tremelo! ✨🎨 Op zondag 7 september verandert het dorpsplein onder de kerktoren van Tremelo in een bruisend centrum van creativiteit, vakmanschap en gezelligheid! Welkom op Tremarte, de jaarlijkse kunst- en ambachtenmarkt waar passie en talent samenkomen.

Mojo & The Kitche Brothers + Sekushi

Tot 18 okt 2025
Concerten Pop / Rock / Pop-Rock
GC Den Dries
Retie - Anvers
Bij het vallen van de eerste bladeren brengen we jullie twee Belgische bands die je live móét gezien hebben. Verwacht psychedelische triprock, bezwerende grooves en een flinke brok energie. 🌀 Mojo & the Kitchen Brothers sleuren je mee naar de vroege jaren ’70 met hun mix van zware progrock en psychedelica. Denk aan Black Sabbath, Pink Floyd en Wishbone Ash, maar met de voeten stevig in het nu. 🔥 Sekushi klinkt als Khruangbin’s licht verwilderde broer, Charles Bradley op een trip of Ennio Morri
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit

Pelter Skelter: EQUAL IDIOTS

31 okt 2025
Concerten Pop / Rock / Pop-Rock
CC Palethe
Pelt - Vlaams Gewest
Vergeet alles wat je denkt te weten over Equal Idiots. Hun nieuwe titelloze plaat heeft zoveel meer gelaagdheid dan de Kempense kleigrond waaruit de band geboren is. Met producer Stijn Vanhoegaarden (Brutus) achter de knoppen hebben Thibault Christiaensen (31) en Pieter Bruurs (31) niet alleen het beste maar ook meest veelzijdige album van hun carrière gemaakt.
Nog meer evenementen Concerten > Pop / Rock / Pop-Rock
Nog meer evenementen Région de Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag