image - Side by Side

Over

De Centrale presenteert Side by Side, een collectieve tentoonstelling van de 10 laureaten die de afgelopen 4 jaar een prijs van de Centrale hebben ontvangen. De kunstenaars Bertrand CavalierLéonore ChastagnerEva ClausEllen DhondtMelissa MedanKemy ObafemiOoops I drew it againClara VillierSerena Vittorini en Yue Yuan tonen krachtige werken, maar ook geëngageerde, gevoelige en zeer eigentijdse praktijken.

Tien kunstenaars, tien benaderingen, dezelfde aandacht voor handelingen, voor verhalen, voor wat lichamen verbindt met plaatsen, individuen met systemen, herinneringen met objecten. Door middel van fotografie, video, tekenen, schilderen en installatie weven de laureaten een gevoelige cartografie van het heden, waar het intieme het politieke ontmoet, waar het persoonlijke het collectieve verlicht.

Hun unieke praktijken beantwoorden elkaar. Als in een puzzel vindt elk stukje zijn plaats in een grotere compositie. Zij aan zij vormen de kunstenaars een open constellatie.

‘Ondanks alle schijn is het geen solitair spel.’ Georges Perec, La Vie mode d’emploi

De laureaten ontvingen een prijs van de Centrale in het kader van de wedstrijden Art ContestCarte de VisiteCeramic Brussels en Prix Médiatine.

 

Beeld: Léonore Chastagner, Sans titre, 2021, 10x8cm, keramiek, Sans titre, 2021, 7x8cm, keramiek.
Deel :
Nog meer evenementen Tentoonstellingen > Varia
Nog meer evenementen Dansaert
www.filous.be
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe

Thema´s

Vandaag

Meer evenementen vandaag