Themarondleiding 'vrouwenzaken' in het Kasteel van Laarne

image - Themarondleiding 'vrouwenzaken' in het Kasteel van Laarne

Over

Tijdens deze rondleiding dompelen onze gidsen u onder in de fascinerende wereld van kasteelvrouwen, kamermeisjes, wasvrouwen en kokkinnen. Vrouwen uit alle eeuwen passeren de revue. Wat was de huwelijksleeftijd van meisjes in de middeleeuwen? Uit welke tijd stamt het beeld van de vrouw aan de haard? Wat heeft Hélène Fourment met Laarne te maken? Waarom werden vooral vrouwen geviseerd tijdens de waanzinnige heksenvervolging in de 16de en 17de eeuw? Terwijl u door de kamers van het kasteel dwaalt, maken onze gidsen u wegwijs in al die vrouwenzaken.


Er kunnen 15 tot 20 personen mee per gids. Zijn jullie met minder dan 15 personen? Dan betaal je een forfait van 155 euro.


Dit kan alleen op aanvraag. Daarom zijn er geen vaste openingsuren voor groepsbezoeken.



Deel :

Fotogalerij (2)

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Brussels Philharmonic Orchestra : Nuits d'été van Berlioz & 5de van Tchaikovski

20 sep 2025
Concerten Klassiek / Modern / Barok / Klokkenspel
Théâtre Saint-Michel
Etterbeek - Brussel
Berlioz zingt Les Nuits d'été, met de stem van sopraan Sara Hamidi, die ons vervolgens twee traditionele Perzische liederen zal voortbrengen.. De viool van de getalenteerde Alan Arif neemt ons mee op een Kurdish Dans, een wereldpremière van componist Qoutayba Neaimi. Een betoverende avond tussen Oost en West, met als hoogtepunt de 5e Symfonie van Tsjaikovski. De musici van Brussels Philharmonic Orchestra, onder de bezielende leiding van David Navarro-Turres, doen er alles aan om je mee te nemen
Toegang voor mensen met beperkte mobiliteit

Vespro della Beata Vergine, C. Monteverdi, at Brussels Cathedral

01 okt 2025
Concerten Klassiek / Modern / Barok / Klokkenspel
Cathédrale des Saints-Michel-et-Gudule
Brussel - Brussel
Vespro della Beata Vergine, Claudio Monterverdi Dit meesterwerk, dat gebeden tot de Maagd Maria op muziek zet, waaronder het beroemde Magnificat, wordt integraal uitgevoerd door Currende, een toonaangevend vocaal en instrumentaal ensemble voor oude muziek Met uitmuntende internationale solisten Claire Lefilliâtre, Sopraan Anne-Kathryn Olsen, Sopraan Reinoud Van Mechelen, Tenor Sean Clayton, Tenor onder leiding van Erik Van Nevel.
Nog meer evenementen Uitstappen / Ontdekkingen / Patrimonium > Bezoeken / Rondleidingen
Nog meer evenementen Oost-Vlaanderen
www.filous.be
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag