Hans Op de Beeck: Nachtreis

image - Hans Op de Beeck: Nachtreis

Over

Met de titel, ‘Nachtreis', wil de kunstenaar de bezoeker uitnodigen fysiek en in gedachten een reis te maken in tijd en ruimte, in een omgeving die de stilte, het meditatieve maar ook de donkerte en latente ontsporing van de nacht in zich draagt. Hij creëert een tocht langsheen herkenbare elementen en emoties, maar die ons evenzeer naar het onbekende en onderbewuste kan voeren. 


Levensgrote sculpturen wisselen af met in schaal verkleinde en uitvergrote beelden, zoals in een surreële droom waarin de dingen vaak ook in vele proporties door elkaar heen verschijnen. De personages reflecteren verschillende levensfases, emoties en onze dagelijkse menselijke rituelen, terwijl de dieren, objecten en architectuur omgevingen oproepen waarmee de toeschouwer zich kan identificeren en zo ook erg persoonlijke herinneringen en affecties kunnen aanwakkeren.


Wat hier alles met elkaar verbindt, is dat de kunstenaar alle werken hoofzakelijk in het grijs, zwart en wit realiseerde, waardoor ze als versteend of bedekt onder een stoflaag verstild en bevroren lijken in de tijd. 


Alle componenten in deze fictieve wereld, rijk aan referenties, verwijzen naar verschillende tijdsperiodes en socio-culturele omgevingen en zijn erg uiteenlopend in hun esthetiek. Door anachronistisch en eclectisch tewerk te gaan wil de kunstenaar tijd, ruimte, vormentaal en status relativeren en wil hij tegelijk tot de universele en tijdloze essentie van wat ons bindt in ons menszijn komen. Tegelijk vinden we zo ook talloze kunsthistorische verwijzingen naar de collectie van het KMSKA en hoe daar gelijklopende thema’s door de eeuwen heen door kunstenaars werden verbeeld.


De tentoonstelling wordt aangevuld met een aparte projectieruimte voor Op de Beecks kunstfilm ‘Staging Silence (3)’ (2019), geheel in de geest van een nachtelijke reis.


 


Garandeer je bezoek door vooraf een ticket met tijdslot te reserveren.

Praktische informatie

Deel :

Andere evenementen die je zouden kunnen interesseren

Summer in the City - VCRB & /THE PLATFORM

19 jun 07 sep
Tentoonstellingen Schilderijen
Out of A Box
Antwerpen - Anvers
Terwijl de stad tot rust komt in de zomerse maanden, opent VCRB Gallery in samenwerking met /THE PLATFORM de deuren voor Summer in the City, een groepstentoonstelling die de zintuigen prikkelt en uitnodigt tot traag kijken en verstild ervaren. Van 19 juni tot en met 7 september tonen negen kunstenaars, gevestigde en nieuwe namen, een breed spectrum aan hedendaagse artistieke praktijken.
Nog meer evenementen Tentoonstellingen > Sculpturen

Andere evenementen Antwerpen

marqueeclub reopening

13 sep 14 sep
Fuiven New-wave-fuiven
Den Aalmoezenier
Antwerpen - Anvers
The massive Belgian new wave & indie & rock night returns after the summer closing. DJs Cat Gadget & Ronny Rotten will go decadent on fresh indie, cool new wave, trashy rock 'n roll & early electronics. From The Killers to Placebo, from The Cure to Depeche Mode, Front 242 to Joy Division, Iggy to Bowie, Stones to The Doors, The Smiths to Pixies, Arctic Monkeys to Arcade Fire, Fountaines DC, Wet Leg, Idles and much more. The best music, great atmosphere, cheapest entrance, cheap drinks & beautifu

8e Garageverkoop Ekeren (Donk)

28 sep 2025
Markten en Rommelmarkten Rommelmarkten
Fort van Merksem
Merksem - Anvers
Iedereen welkom op onze 8e Garageverkoop in volgende straten te 2180 Ekeren (Donk): Laathoflaan, De Oude Landen, Kretenborglaan, Hertogenlaan, Keurelaan, Gerardus Stijnenlaan (vanaf nr 175), Pagelaan, Vazallaan, Gravenlaan, Willebeeklaan, Stadhouderslaan en Vorsterslaan. Onze deelnemers verwelkomen jullie graag vanaf 9u tot 15u30 en de garages zijn herkenbaar aan ballonnen en/of vlaggetjes. Toegang is gratis.
Nog meer evenementen Antwerpen
NIEUWSBRIEF
Abonneer je op onze nieuwsbrief:

Ik schrijf me nu in
JE EVENEMENT
Indien je een evenement aan de site wilt toevoegen, klik dan hieronder
Voeg je evenement toe
WEDSTRIJDEN
Doe mee aan onze wedstrijden
Ontdek de wedstrijden

Thema's

Vandaag

Meer evenementen vandaag